Elektryzujący remis w Szczecinie (wideo)

W tym meczu było wszystko. Cztery bramki, czerwona kartka i samobójcza bramka. Po pasjonującym meczu Olimpia Szczecin zremisowała 2:2 z GKSem Katowice.

Już na początku spotkania mięliśmy rzut karny. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia Emilia Szymula podyktowała jedenastkę dla GieKSy. Wykorzystała ją Zofia Buszewska. Mecz był jednak bardzo wyrównany i żadna ekipa nie zdołała przechylić szali na swoją stronę. Pod koniec pierwszej połowy za kopnięcie jednej z Olimpijek czerwoną kartkę otrzymała Nadia Stanović. Była to zapowiedz ciekawszej drugiej części gry.

Po zmianie stron zaczęło się dziać. Olimpia doszła do głosu i szybko wyrównała. W 52. minucie świetną bramkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Ludwiczak zdobyła Zuzanna Radochońska. Olimpia poszła za ciosem i ponad kwadrans później zdołała wyjść na prowadzenie po golu Matildy Böhm. Nie cieszyła się nim długo, bo osiem minut później wynik spotkania ustaliła Klaudia Maciążka.

Za tydzień GieKSa zagra u siebie z Rolnikiem, a Olimpia w Bydgoszczy ze Sportisem.

8. kolejka Ekstraligi
3.10.2020 (12:00), Stadion Miejski w Szczecinie (Szczecin, ks. bp. Władysława Bandurskiego 35)
MKS Olimpia Szczecin vs GKS GieKSa Katowice 2:2 (0:1)
0:1 Zofia Buszewska 8’k
1:1 Zuzanna Radochońska 52′
1:2  Matilda Böhm 70′
2:2 Klaudia Maciążka 78′

czerwona kartka : Nadia Stanović (GKS, 44′)

sędzia: Emilia Szymula
asystentki : Olga Pietrzykowska, Martyna Kozieł