Mistrz znów wygrywa. Sportis postawił się Górnikowi

W sobotnie popołudnie w Łęcznej zobaczyliśmy kawał dobrego widowiska. Górnik Łęczna pokonał Sportis KKP Bydgoszcz 4:2, a dubletem popisała się Nikola Karczewska.

Od początku gospodynie prowadziły grę, lecz mecz był bardzo zacięty. Już w pierwszych minutach szansę miały Karczewska i Kamczyk. Już w 14. minucie po faulu w polu karnym sędzia Angelika Gębka podyktowała jedenastkę, którą wykorzystała Emilia Zdunek. Się zaczęło. Górnik zaczął swoje huraganowe ataki. Świetne sytuacje miały Hmirova, czy Kamczyk … jednak brakowało szczęścia. Jeszcze pod koniec pierwszej połowy starania gospodyń jednak się popłaciły, bo po ładnym podaniu Hmirovej gola na 2:0 zdobyła Karczewska.

Sportis podniósł się w drugiej połowie. Już w 48. minucie kontaktowego gola strzeliła Karolina Majda. Gospodynie kontratakowały. Dwukrotnie próbowała Kamczyk i Hmirova. Duet ten jednak dziś nie był skuteczny.

Piłkarki gości poczuły swoją szansę i zaczęły prowadzić swoją grę. W 71. minucie jednak po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciała Martyna Boguszyńska. Podcięło to trochę skrzydła ekipie z Bydgoszczy. Już dwie minuty później po zamieszaniu w polu karnym gola na 3:1 dla Górnika zdobyła Jolanta Siwińska. Chwilę potem niestety w wyniku kontuzji boisko na noszach opuściła Majda.

W samej końcówce jednak oba zespoły grały swoje. Najpierw gola zdobyła Nikola Karczewska, a potem wynik na 4:2 ustaliła Weronika Andrzejewska.

Za tydzień Sportis zagra u siebie z Olimpią, a Górnik w Rybniku zagra z ROW-em.