Klasyk na remis

Jeszcze przed starciem wicemistrza z mistrzem Polski gruchnęła wiadomość o obsadzie sędziowskiej. Wyjątkowo całe spotkanie poprowadziło męskie trio. Sędzią głównym był Mateusz Anielak, a asystowali mu Tomasz Chojnacki i Bartłomiej Wolski. Wszyscy, co bardzo ciekawe – z Łodzi. Nie było tym razem więc narzekania na poziom sędzin. Górnik i Medyk dały nam kawał ciekawego widowiska i zremisowały 2:2.

Mecz z wysokiego C rozpoczął Medyk. Już w 13. minucie po dograniu Grzywińskiej wynik otworzyła Dominika Kopińska. Medyk robił swoje, a Górnik pokazywał nie wiele. W 27. minucie Nicole Zając sfaulowała Karczewską. Sędzia Mateusz Anielak podyktował rzut karny. Zmarnowała go Ewelina Kamczyk, bo świetnie jej strzał obroniła Jagoda Sapor. Szybko Medyk dał odpowiedź. Atomowym strzałem popisała się Abambila, podwyższając na 2:0. Medyk kontrolował spotkanie. Stracił tę kontrolę w drugiej połowie.

W 48. minucie po ręce Sirant wrzut karny wykorzystała Karczewska. Górnik wrócił do żywych i znów był sobą. Miał swoje kolejne okazje. Próbowały Hmirova i Kamczyk, lecz na posterunku była Sapor. Wynik ustalił się w 75. minucie, kiedy to gola strzeliła Roksana Ratajczyk.

Za tydzień Górnik podejmie u siebie Sportis KKP Bydgoszcz, a Medyk zagra z beniaminkiem z Rybnika.

26.09.2020 (sobota), 11:00, Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki