Jagielloński walec przejechał się po Rolniku [WIDEO]

Tak jak przewidywaliśmy forma Jagiellonek już na dobre wróciła po przerwie reprezentacyjnej. Po futsalowym Mistrzostwie Polski zespół z Krakowa rozgromił 6:0 Rolnika. To był ich świetny koncert.

To była deklasacja, Rolnik nie miał wiele do powiedzenia. Gospodynie już od początku dominowały. W pierwszych minutach najgroźniejszą okazję miała Katarzyna Daleszczyk, która minimalnie przestrzeliła głową nad poprzeczką bramki drużyny z Głogówka. Wynik otworzył się w 26. minucie, kiedy to po świetnym podaniu Bartosiewicz piłkę dostała Maziarz. W starciu z Woźniak nie opanowała piłki, zrobiła to Wójcik, trafiając na 1:0. Tuż przed gwizdkiem na przerwę głową po podaniu Wójcik podwyższyła Daleszczyk. Chwilę potem mogło być 3:0, ale duet Nosalik – Daleszczyk nie wykorzystał prezentu od Rolniczek.

Co się odwlecze …. Po zmianie stron podopieczne Krzysztofa Kroka nie miały litości. W 59. minucie po pięknym podaniu Wójcik na 3:0 trafiła Karolina Gec. Świetnie grała Natalia Nosalik, która raz po raz posyłała koleżankom dobre piłki. W 68. minucie dublet ustrzeliła Gec, która atomowym strzałem z 38. metrów pokonała Woźniak. Chwilę potem trener Krok zmienił Justynę Maziarz. Na boisku pojawiła się Brygida Solawa i dorzuciła ‘swój kamyczek’ do tego okazałego zwycięstwa. Najpierw w 77. minucie wykorzystała podanie Bryzek i trafiła na 5:0. W końcówce spotkania, zamknęła wynik ustrzelając dublet.

Mamy już pierwsze konsekwencje tego wyniku. Po meczu, jak podała oficjalna strona klubu z Głogówka do dyspozycji Zarządu po porażce, oddał się trener Rolnika Rafał Wolny. Jednocześnie z pracy w Zarządzie zrezygnował Krzysztof Pałka, odpowiedzialny za pierwszą drużynę.

Za tydzień Jagiellonki zagrają z niepokonanymi Czarnymi w Sosnowcu, a Rolnik będzie szukał punktów w starciu ze Śląskiem Wrocław.

26.09.2020 (12:00), KS Prądniczanka Kraków (Kraków-Śródmieście, św. Andrzeja Boboli 5)
AZS UJ Kraków vs Rolnik Głogówek 6:0 (2:0)
1:0 Weronika Wójcik 27′
2:0 Katarzyna Daleszczyk 44′
3:0 Karolina Gec 59′
4:0 Karolina Gec 68′
5:0 Brygida Solawa 77′
6:0 Brygida Solawa 89′

MVP TKF : Weronika Wójcik