Dramat! Trzy kroki w tył. Euro coraz dalej …
eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Reprezentacje Świat

Dramat Polek. Niestety Polki, zamiast przybliżyć się do Mistrzostw Europy, praktycznie zamknęły sobie drogę do turnieju, przegrywając 0:2 z Czeszkami.

Niestety Stadion w Bielsku-Białej okazał się bardzo nieszczęśliwy dla naszej kadry. Czeszki dobitnie pokazały, że bez Ewy Pajor naszej kadry w ataku nie ma. Dziś Czeszki skutecznie zneutralizowały Weronikę Zawistowską … i nie było komu atakować. Selekcjoner Miłosz Stępiński ratował mecz wpuszczając na boisko Achcińską, czy Tarczyńską. Co by było, gdyby na ławce siedziała Ewelina Kamczyk ?

Czeszki od początku nadawały ton. Już w pierwszych sekundach Katarzyna Kiedrzynek musiała interweniować. Polki dalej popełniały sporo błędów w obronie. W 28. minucie z rzutu wolnego świetnie przymierzyła Andrea StaškováKiedrzynek odprowadziła tylko piłkę wzrokiem.

Jeszcze przed przerwą po wolnym bitym przez Rędzie, świetną okazję miała Mesjasz, lecz piłka po jej strzale głową wylądowała na słupku bramki Barbory Votíkovej

Tuż po zmianie stron okazję miała Zawistowska, lecz ponownie górą była Votíková. Polki atakowały. Znów w 57. minucie świetną okazję miała Mesjasz po kolejnym stałym fragmencie gry. Niestety dla nas gorą znów była czeska bramkarka.

Niewykorzystane okazje się zemściły. W 70 minucie po błędzie Pauliny Dudek, Michaela Dubcová po świetnym prostopadłym podaniu minęła Kiedrzynek i ustaliła wynik spotkania na 0:2.

Po tej stracie Polki miały jeszcze okazję, lecz najdogodniejszą w końcowych minutach zmarnowała Achcińska

Co dalej ? Właściwie pozostaje nam tylko cud i liczyć na sensacyjne potknięcia innych drużyn.

22.09.2020, 18:00 – Bielsko-Biała (Stadion Miejski)
Polska vs Czechy 0:2 (0:1)
0:1 Andrea Stašková 28′
0:2 Kamila Dubcová 70′

sędzia : Iuliana Elena Demetrescu (Rumunia).

POLSKA : Kiedrzynek – Grzywińska (46′ Achcińska), Mesjasz, Grec, Dudek, Chudzik – Rędzia, Matysik (76′ Balcerzak), Winczo (46′ Tarczyńska), Grabowska – Zawistowska

CZECHY : Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, Sonntagová,  Bartoňová – Martínková, Cahynová, Svitková (57′  Pochmanová),  Dubcová, Krejčiříková (86′ Černá) – Stašková (81′ Ringelová)