Gładka wygrana Niemek w cieniu kontuzji Gwinn
eliminacje Mistrzostwa Europy Świat

Reprezentacja Niemiec nie miała problemów w meczu z Irlandią w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Całe spotkanie pod kontrolą, a wynik 3-0 został ustalony jeszcze przed przerwą. Klasą samą dla siebie była Marozsan, która raz po raz siała spustoszenie w polu karnym chirurgicznymi wręcz podaniami. Piłkarka Lyonu sama też wpisała się na listę strzelczyń zdobywając piękną bramkę na 2-0, ale chyba jednak gol Hegering po rzucie rożnym (wykonywanym nie przez kogo innego a Marozsan) był jeszcze ładniejszy. W drugiej połowie wynik mógł być znacznie wyższy, ale albo dobrze interweniowała golkiperka Irlandii albo podopieczne Voss-Tecklenburg fatalnie pudłowały.

Niestety wynik przysłoniła poważna kontuzja młodej gwiazdy reprezentacji i Bayernu – Giulii Gwinn. W starciu z rywalką doznała urazu więzadła i torebki stawowej w prawym kolanie. Ostateczną diagnozę poznamy po badaniach w klubie w ciągu najbliższych dni.

Kadrę czeka teraz wtorkowy wyjazd do Czarnogóry. Selekcjonerka zapowiedziała rotację i świeży skład. Będzie to spacerek. Niemki po pięciu spotkaniach mają komplet zwycięstw z bilansem bramkowym 34-0, a Czarnogóra nie zdobyła jeszcze punktu (1-22). W pierwszym meczu Popp i spółkq wygrały 10-0. Na pewno zagra Marozsan, dla której będzie to setne spotkanie w narodowej reprezentacji.

Mecz do obejrzenia na antenie ARD we wtorek, 22 września o godzinie 16.00.