Medyk gładko pokonał Lotos

 W meczu kończącym szóstą kolejkę Ekstraligi Medyk Konin pokonał bez problemów Lotos Gdańsk 0:3. Dublet zdobyła dobra jak ‚wino’ Anna Gawrońska. Zwycięstwo to pozwoliło przed przerwą reprezentacyjną utrzymać kontakt z niepokonanymi Czarnymi i SMS-em.

 Już od pierwszych sekund Medyk ruszył do huraganowych ataków. W bramce gospodyń dwoiła się i troiła bramkarka Magdalena Kołacz. Przyjezdnym udało się jednak przebić opór defensywy Lotosu w 39. minucie, kiedy to wynik otworzyła niezawodna Gawrońska. W drugiej połowie Medyk szybko podwyższył za sprawą Grzywińskiej. Kwadrans później strzelając dublet wynik ustaliła Gawrońska.

 Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.

Ekstraliga wraca za dwa tygodnie.


12.09.2020 (18:00), Stadion Gdańskiego Ośrodka Sportu
AP Lotos Gdańsk vs Medyk Konin 0:3 (0:1)
0:1 Anna Gawrońska 39’
0:2 Gabriela Grzywińska 51′
0:3 Anna Gawrońska 76′

sędzia : Karolina Bojar
asystentki : Katarzyna Wasiak, Patrycja Matczak


MVP TKF :

  • Anna Gawrońska (Medyk) (58%, 47 Votes)
  • Gabriela Grzywińska (Medyk) (30%, 24 Votes)
  • Natalia Chudzik (Medyk) (12%, 10 Votes)

Total Voters: 81

Głosujemy do godziny 16:00


AP LOTOS : Kołacz – Wierzbicka (69’ Okoniewska), Salwa, Bużan, , Plotzka, Włodarczyk (85’ Zimecka), Słowińska (80’ Zubrzycka), Kołodziejek (67’ Khuda), Szewczuk, Kowalczyk(58’Formela), Tarakanova

MEDYK :  Sapor – Sirant, Maskiewicz, Zając, Bond-Flasza, Abambila, Chudzik, Grzywińska (88′ Jeremenkowa), Fabová, Kopińska (70′ Kaletka), Gawrońska (78′ Piechocka).   

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.