Daleszczyk przebudziła Jagiellonki

 To był arcyważny mecz dla obu ekip, żadna nie odpuszczała. Wygrało doświadczenie i po debiutanckim dublecie Katarzyny Daleszczyk Jagiellonki przełamały niemoc trwającą od wygranego meczu z Górnikiem w Łęcznej.

 Od początku to było bardzo ładne i szybkie spotkanie. Nikt nie chował się i nie kalkulował. W 13. minucie debiutanckiego gola w barwach krakowskiego zespołu zdobyła Katrzyna Daleszczyk. W końcu Jagiellonki grały tak jak się tego od nich oczekuje, lecz Olimpia też nie zamierzała odpuszczać. Udało się jej w 26. minucie nawet wyrównać, a gola zdobyła Amelia Bińkowska. Oba zespoły miał jeszcze bramkowe okazje. W końcu nawet kameruńska napastniczka Olimpii Christina Mpeh Bissong próbowała zaskoczyć Klabis, lecz ta była na posterunku.

Wszystko rozstrzygnęło się w końcowych minutach spotkania. Najpierw w spornej sytuacji obrończyni UJ Wiktoria Malinowska otrzymała czerwoną kartę. Pomimo osłabienia, Jagiellonki nie spuściły z tonu. W 85. minucie Daleszczyk trafiła na 1:2, ustalając wynik spotkania.

 Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.

Ekstraliga wraca za dwa tygodnie.


12.09.2020 (14:00), Stadion Miejski w Szczecinie (Szczecin, ks. bp. Władysława Bandurskiego 35)
Olimpia Szczecin vs AZS UJ Kraków 1:2 (1:1)
0:1 Katarzyna Daleszczyk 13′
1:1 Amelia Bińkowska 26′
1:2 Katarzyna Daleszczyk 85′

sędzia : Joanna Pondo
asystentki : Sylwia Grygiel, Błażej Skwirowski

czerwona kartka : Malinowska (78′ AZS UJ)


MVP TKF :

  • Katarzyna Daleszczyk (AZS UJ) (60%, 61 Votes)
  • Karolina Kalabis (AZS UJ) (30%, 30 Votes)
  • Kinga Wilk (AZS UJ) (10%, 10 Votes)

Total Voters: 101

Głosujemy do godziny 16:00 


OLIMPIA : Kierul – Kędzierska (86′ Michalczyk), Szymaszek, Brzozowska, Radochońska – Brodzik, Böhm, Oleksiak (70′ Siwek), Grosicka, Bińkowska (79′ Oleksiak) – Bissong (54 Witczak)

AZS UJ : Klabis –  Zapała, Malinowska, Wilk, Bartosiewicz, Nosalik (79′ Maronde), Daleszczyk, Wróbel (64′ Bryzek), Gec (79′ Smaza), Wójcik, Maziarz (54′ Solawa)

One Reply to “Daleszczyk przebudziła Jagiellonki”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.