Czarne dalej na zwycięskim szlaku

Nie było niespodzianki, bo być nie mogło. Czarne bez swojej najlepszej strzelczyni Dżesik Jaszek, wygrały z beniaminkiem z Rybnika 5:1.

Już w pierwszej minucie ROW próbował zaskoczyć i o krok od zdobycia gola była Priscilia Hagan. Szybko jednak Czarne opanowały sytuację i zaczęły koncert. W 18. minucie po świetnym podaniu Kostovej wynik otworzyła Jędrzejewicz. Osiem minut po tym wydarzeniu było już 2:0. Po rzucie rożnym świetnie piłkę pod poprzeczkę skierowała Fischerova. Do końca pierwszej połowy gospodynie grały swoją ‘sosnowiecką tiki takę’ i nie dopuszczały do sporego zagrożenia swojej bramki.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. ROW dalej schowany za ‘podwójną gardą’ nie wiele zdziałał. W 51. minucie sędzia Monika Mularczyk wskazała na ‘wapno’, a jedenastkę wykorzystała Martyna Wiankowska. Rybnik się obudził, przynajmniej na chwilę i pięknego gola z dystansu zdobyła Patrycja Matla. W sobotnie popołudnie tylko na tyle było stać zespół przyjezdnych. W 68. minucie po sporym zamieszaniu w polu wynik na 4:1 podwyższyła Kuciewicz. Wszystko w doliczonym czasie gry zamknęła Klaudia Tobiczyk ustalając wynik spotkania, strzelając debiutancką bramkę w Ekstralidze.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.