Mistrz znów wygrywa. Już wszystko na właściwych torach

 Wszystko w Górniku wróciło na właściwe tory. Uczniowie wrócili do szkół, wróciła Zdunek – są zwycięstwa. Mistrzynie Polski pokonały w sobotę pewnie 4:1 katowicką GieKSę, odnosząc pierwsze domowe zwycięstwo w sezonie.

Przed kamerami TVP SPORT pokazać się znów chciały piłkarki gości i to one od pierwszych minut ruszyły do ataków. Szybko jednak dominację uzyskały Mistrzynie Polski. Już w pierwszych minutach do siatki Klimek trafiła Hmirova, lecz sędzia Sylwia Biernat dostrzegła spalonego. Gospodynie dalej atakowały i miały kolejne akcje bramkowe. Ewelina Kamczyk w dogodnej okazji przestrzeliła nad bramką Klimek. Chwilę potem idealną okazję do objęcia prowadzenia miały przyjezdne, lecz Nadia Stanović ostemplowała poprzeczkę Palińskiej.

 W 27. minucie z powodu kontuzji boisko musiała opuścić Lefeld, zastąpiła ją Ratajczyk. Dziesięć minut później gospodynie otworzyły wynik spotkania. Świetnym strzałem z dystansu popisała się Hmirova. Chwilę potem asystowała przy golu Kamczyk na 2:0. Bardzo gorąco zrobiło się w Łęcznej, bo trzy minuty później GieKSa za sprawą Kozak zdobyła kontaktowego gola.

 Górnik jednak już jest sobą. Tuż po zmianie stron znów asystowała Hmirova, a Karczewska trafiła na 3:1. Mistrz już dominował i kontrolował spotkanie do ostatnich minut. Swoje okazje miały jeszcze Zdunek, czy Hmirova. W samej końcówce wynik na 4:1  ustaliła ustrzelając dublet Nikola Karczewska.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. W niedzielę 13 września rozpocznie się zgrupowanie w Żywcu. W piątek (18.09) w czeskim Chomutovie zagramy z gospodyniami na Letnim Stadionie. Cztery dni później (22 września (wtorek)) na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej reprezentacja Polski rozegra spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy z Czeszkami. Oba mecze będzie transmitowała stacja TVP Sport.


12.09.2020 (11:15), GKS GÓRNIK ŁĘCZNA (Łęczna, Aleja Jana Pawła II 13)
GKS Górnik Łęczna vs GKS GieKSa Katowice 4:1 (2:1)
1:0 Patricia Hmirova 38′,
2:0 Ewelina Kamczyk 40′,
2:1 Kinga Kozak 43′
3:1 Nikola Karczewska 47′
4:1 Nikola Karczewska 90′

sędzia : Sylwia Biernat
asystentki : Karolina Zygmund, Katarzyna Rumian
sędzia techniczna : Ewa Walczyńska


MVP TKF :

  • Patricia Hmirova (GKS Górnik) (45%, 40 Votes)
  • Nikola Karczewska (GKS Górnik) (38%, 34 Votes)
  • Emilia Zdunek (GKS Górnik) (17%, 15 Votes)

Total Voters: 89

Głosujemy do niedzieli do godziny 16:00


GÓRNIK :  Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając (46′ Rapacka), Grec, Lefeld (28′ Ratajczyk), Zdunek, Kamczyk, Hmirova, Karczewska.

GKS Katowice: Klimek – Konkol, Buszewska, Lizoń, Turkiewicz (61′ Miłek), Koch, Parczewska, Stanović (74′ Brzęczek, 89′ Kubaszek), Kozak, Kłoda, Maciążka.

One Reply to “Mistrz znów wygrywa. Już wszystko na właściwych torach”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.