Trudny terminarz AP LOTOS Gdańsk. Czas na bój z Medykiem

Anna Kowalczyk / fot. Anna Langowska

 W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu piłkarki Lotosu podejmą Medyka Konin. To już trzeci mecz z rzędu, w którym gdańszczanki walczą z kandydatkami do tytułu Mistrza Polski.

 Po meczach z liderem tabeli Czarnymi Sosnowiec oraz aktualnym Mistrzem Polski Górnikiem Łęczna piłkarki AP LOTOS Gdańsk zmierzą się z utytułowanym zespołem Medyka Konin. Koninianki zajmują trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi. Do zespołu Romana Jaszczaka przed sezonem dołączyło wiele nowych piłkarek m.in. pochodząca z Jamajki, Dominique Bond-Flasza, która do Konina przyjechała z PSV Eindhoven. Drużynę wzmocniła także pochodząca z Ghany Ernestina Abambila, która do Polski trafiła z hiszpańskiego Sporting Club de Huelva.

fot. Anna Langowska

Medyk Konin czterokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski i aż dziewięciokrotnie wygrywał Puchar Polski. Koninianki kilkukrotnie reprezentowały także Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Ponadto na wrześniowe mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy, trener Miłosz Stępiński, powołał dwie piłkarki Medyka: Natalię Chudzik oraz Gabrielę Grzywińską.

Co prawda w sparingu przed startem Ekstraligi podopieczne Tomasza Borkowskiego zremisowały bezbramkowo z Medykiem, ale i tak gdańszczanki czeka nie lada wyzwanie. AP LOTOS Gdańsk zajmuje obecnie 9. miejsce w Ekstralidze, ze stratą sześciu punktów do sobotniego rywala.

Uważam, że jesteśmy w stanie utrzymać się w środku tabeli. Wszystko zależy od nas, od naszego przygotowania nie tylko fizycznego, ale i mentalnego – mówiła przed startem sezonu Valentyna Tarakanova, napastniczka gdańskiego zespołu.

Sobotnie spotkanie będzie czwartym przed własną publicznością. Wstęp na nie jest bezpłatny.

fot. Anna Langowska

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: