Lotos w Szczecinie

– fot. Artur Szefer

  Na mapie programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM pojawił się 16. ośrodek – Ladies Football Academy Szczecin. To drugi klub pod skrzydłami LOTOSU, w którym trenują tylko dziewczęta, co jest dowodem na wzrost popularności kobiecej piłki nożnej. Uroczyste otwarcie ośrodka odbyło się 8 września.

Włączenie Naszego klubu do programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem to duży krok w rozwoju Ladies Football Academy , Akademii która na samym początku dostaje możliwość korzystania z innowacyjnego programu szkoleniowego, a dzieci otrzymują możliwość rozwoju i przemyślanej ścieżki piłkarskiej. Dołączamy jako LFA SZCZECIN do rodziny Lotosu, która z pasją wspiera sport i daje możliwość wszystkim rozwijać swoją pasje.  – Piotr Kaszycki Prezes LFA Szczecin dla Lotos S.A.

„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to program upowszechniania aktywności sportowej, realizowany od 2012 r. Obejmuje szkoleniem ok. 3,5 tys. dzieci w 15 ośrodkach zamiejscowych. W ramach Programu Grupa LOTOS finansowała dotychczas m.in. zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenia trenerów w każdym ośrodku, program stypendialny, turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, działania szkoleniowe oraz zgrupowania kadr dla najzdolniejszych zawodników. Celem Programu jest m.in. wyszukiwanie utalentowanych sportowców, wyrównywanie szans rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego. 

– fot. Artur Szefer

Ladies Football Academy to nowa jakość kobiecej piłki nożnej w Szczecinie. Akademia została stworzona w 2018 r. z pasji i dla pasji wszystkich dziewczyn i kobiet w regionie, w którym rośnie zapotrzebowanie na kobiecą piłkę nożną. W LFA Szczecin trenuje obecnie ok. 70 dziewcząt; najmłodsze zawodniczki mają 4 lata. Klub odnosi kolejne sukcesy w rozgrywkach ligowych kobiet i „Pierwszej piłki” dzieci . Ladies Football Academy prowadzi ciągły nabór do wszystkich grup wiekowych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.