Szczecińskie piłkarki z LFA SZCZECIN rozpoczynają współpracę z LOTOS-em

 Szczecińskie piłkarki z Ladies Football Academy rozpoczynają współpracę z Grupą LOTOS S.A. LFA Szczecin to pierwszy klub z Pomorza Zachodniego, który weźmie udział w największym programie piłkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM”.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy między LFA Szczecin a Grupą Lotos S.A. i otwarcie ośrodka szkoleniowego w ramach programu „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” we wtorek 8 września 2020 r. o godz. 12, które odbędzie się w sali konferencyjnej SDS przy ul. Wąskiej 16 w Szczecinie.

W uroczystości udział wezmą:

  • Paweł Jan Majewski – Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.
  • Piotr Kaszycki – Prezes Zarządu Ladies Football Academy
  • Tomasz Bocheński – Prezes Zarządu AP LOTOS Gdańsk

a także

  • Paweł Janas – były selekcjoner reprezentacji Polski, koordynator Programu z ramienia Grupy LOTOS

„Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” to program upowszechniania aktywności sportowej, realizowany od 2012 r. Obejmuje szkoleniem ok. 3,5 tys. dzieci w 15 ośrodkach zamiejscowych. W ramach Programu Grupa LOTOS finansowała dotychczas m.in. zakup sprzętu sportowego, wynagrodzenia trenerów w każdym ośrodku, program stypendialny, turniej piłkarski LOTOS Junior Cup, działania szkoleniowe oraz zgrupowania kadr dla najzdolniejszych zawodników. Celem Programu jest m.in. wyszukiwanie utalentowanych sportowców, wyrównywanie szans rozwoju fizycznego wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego. 

Ladies Football Academy to nowa jakość kobiecej piłki nożnej w Szczecinie. Akademia została stworzona w 2018 r. z pasji i dla pasji wszystkich dziewczyn i kobiet w regionie, w którym rośnie zapotrzebowanie na kobiecą piłkę nożną. W LFA Szczecin trenuje obecnie ok. 70 dziewcząt; najmłodsze zawodniczki mają 4 lata. Klub odnosi kolejne sukcesy w rozgrywkach ligowych kobiet i „Pierwszej piłki” dzieci . Ladies Football Academy prowadzi ciągły nabór do wszystkich grup wiekowych.

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: