‘Królowe Europy’ dalej na tronie. Piąty z rzędu Puchar Europy dla Lyonu [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League

Dominacja Lyonu w Europie trwa. Francuski hegemon po raz piąty z rzędu sięgnął po Puchar Europy. Na Estadio Anoeta w San Sebastián pokonał 1:3 VFL Wolfsburg.

Lyon szczególnie w pierwszej połowie pokazał klasę. Przeważał nad Wilczycami, co udokumentował golami Le Sommer i Kumagai. Wolfsburg w drugiej połowie wyszedł bardziej zmotywowany. Starczyło tylko na jednego gola. Po efektownym krzyżaku Ewy Pajor z lewej strony, piłka wylądowała na głowie Alex Popp. Kapitan Wolfsburga strzeliła kontaktową bramkę. To było tego wieczora na tyle, niestety chwilę potem gwiazdę reprezentacji Polski zmieniła Oberdorf. Wilczyce nie zdołały jednak więcej razy pokonać Bouhaddi.

Niewykorzystane okazje zemściły się w samej końcówce. W 88. była zawodniczka Wolfsburga Sara Gunnarsdóttir przypieczętowała zdobycie siódmego Pucharu Europy dla Lyonu.

Powiedzieli po meczu :

Delphine Cascarino (MVP finału, Lyon):Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu, mieliśmy kilka sparingów, aby nabrać tempa. Jestem bardzo dumna z tego zespołu”.

Sarah Bouhaddi (bramkarka Lyonu): „Szczerze mówiąc, trudno uwierzyć, że udało nam się zdobyć piąty tytuł z rzędu. Jesteśmy z siebie bardzo dumne, to były bardzo trudne zawody… jeśli podpisujesz kontrakt z Lyonem, jesteś zwycięzcą”.

Wendie Renard (kapitan Lyonu):Trudno być zwycięzcą, trzeba bardzo ciężko pracować. Rok w rok walczysz o to trofeum. Obronę tego Pucharu dedykujemy fanom”.

Alex Popp (kapitan Wolfsburga) : „Zagraliśmy wspaniały sezon, możemy być dumni i mogę być dumna z bycia częścią tego zespołu. W pierwszej połowie nie udało nam się narzucić naszego stylu gry, a w decydujących momentach nie reagowaliśmy dobrze. W drugiej połowie już było lepiej. (Niestety, to nie wystarczyło)”.

Estadio de Anoeta (San Sebastián), Finał UEFA Women’s Champions League.
VFL Wolfsburg vs Olympique Lyon 1:3 (0:2)
0:1 Eugenie Le Sommer 25′
0:2 Saki Kumagai 44′
1:2 Alexandra Popp 58′
1:3 Sara Bjork Gunnarsdottir 89′

sędzia : Esther Staubli (SUI)

WOLFSBURG : Abt – Janssen, Doorsoun (39 ‘Hendrich), Goessling, Blasse (77’ Bremer); Rolfo, Popp, Engen, Huth (61 ‘Wolter); Pajor (61 ‘Oberdorf), Harder

LYON: Bouhaddi – Karchaoui, Renard, Buchanan, Bronze; Kumagai, Marozsan (87 ‘Taylor), Gunnarsdottir; Majri (93 ′ Malard), Le Sommer (93 ′ Greenwood), Cascarino (87 ′ Van de Sanden)