Górnik znów zawiódł. Śląsk znów z niespodzianką kolejki

Górnik miał się przełamać i zakończyć złą passę. Jeszcze nie tym razem. W niedzielne popołudnie zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

W szatni Mistrza Polski dalej nie ma dawnej atmosfery, co przenosi się na grę na boisku. Nie pomogło też niezwykłe bojowe nastawienie przyjezdnych piłkarek, które od początku dawały z siebie wszystko i walczyły o każdy metr boiska. Górnik jednak to Górnik i już po dziesięciu minutach miał doskonałe okazje do wyjścia na prowadzenie, ale na posterunku była doświadczona Anna Bocian. Śląsk potrafił, się też odgryźć.

Po chwilach walki w środku pola, w końcu gospodynie dopięły swego. W 41. minucie po kontrze i świetnej akcji Nikola Karczewska otworzyła wynik spotkania.

Po zmianie stron Górniczki zaczęły ostrzeliwanie bramki Śląska. Świetne okazje miały Grec, Karczewska i Kamczyk. Wrocławianki jednak dzielnie się broniły i były niezwykle waleczne. Jeszcze w 67. minucie Iwaśko mogła wyrównać, lecz brakło wrocławskiej ekipie ponownie szczęścia. Chwilę potem to Górnik mógł podwyższyć, lecz nie strzał Ratajczyk obroniła Bocian.

Nie wykorzystana okazja się zemściła i Śląsk w samej końcówce spotkania doprowadził do zasłużonego wyrównania. Gola na 1:1 zdobyła Maja Jurczenko.

Za tydzień Górnik zagra w Gdańsku z Akademią Piłkarską LG, a Śląsk zagra u siebie z GieKSą Katowice.

30.08.2020 (13:00), GKS GÓRNIK ŁĘCZNA (Łęczna, Aleja Jana Pawła II 13)
GKS Górnik Łęczna vs WKS Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
1:0 Nikola Karczewska 41′
1:1 Maja Jurczenko 90′

sędzia : Agnieszka Olesiak
asystentki : Anna Dąbrowska, Karolina Zygmond

• Joanna Węcławek (WKS Śląsk) (75%, 76 Votes)
  • Anna Bocian (WKS Śląsk) (21%, 21 Votes)