D1 Féminine Ligi Świat

Echa odpadnięcia PSG z Ligi Mistrzyń : brak VARu oraz … zły dotyk ?

 Nie milkną echa półfinałowego spotkania PSG z Lyonem. Drużyna Pauliny Dudek przegrała z hegemonem ze swojego kraju, odpadając z Ligi Mistrzyń.

Derby Francji przyniosły nam sporo kontrowersji. Media zwróciły uwagę na 'nieodpowiedni’ gest trenera PSG Oliviera Echouafni’ego. W dziwny (jak na relację manager-zawodnik) sposób dotyka Sandy Baltimore po zmianie. Zwrócie uwagę w poniższym filmie. Echouafni podszedł do piłkarki i próbował ją pocieszyć, obmacując…

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów proszących o wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji.

 Nie zabrakło też kontrowersji sędziowskich. Kapitan PSG Irene Paredes zaraz po przegranym półfinale mistrzów z Lyonem, ostro skrytykowała pracę sędziów i brak systemu VAR. Hiszpanka w ostrych słowach zaatakowała UEFA, oskarżając ją o dyskryminacje kobiecego futbolu.

W rozmowie z telewizją GOL Irene Paredes powiedziała: „To, że nie ma VAR-u na Lidze Mistrzyń, jest dyskryminacją. Nie rozumiem tego. To dyskryminacja, mówię to jasno i nie ukrywam. Jeśli jesteśmy najlepszymi piłkarkami w Europie, potrzebujemy najlepszych sędziów, potrzebujemy pomocy VAR, a w tej chwili jej nie mamy. Zwykle nic nie mówię o pracy sędziego, ale tutaj widać, że nie był to poziom godny tych zawodów ”.

Finał Ligi Mistrzyń pomiędzy Lyonem a Wolfsburgiem odbędzie się już w niedzielę 30 sierpnia. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: