Gec to za mało. Śląsk znów odrobił straty i wygrał [WIDEO]

Śląsk nie lubi strzelać od początku, lepiej jest wynik gonić. Wtedy zwycięstwo smakuje widocznie lepiej. Tak było na w niedzielę dwa tygodnie temu w Rybniku, tak było i dziś w Krakowie. Śląsk pokonał Jagiellonki i zgarnął drugi komplet punktów w sezonie.

Gospodynie chciały się w dobry sposób pokazać się swojej publiczności i od początku ruszyły do ataków. Udało się szybko strzelić. Już w 6. minucie spotkania Karolina Gec wyprowadziła krakowską ekipę na prowadzenie. Tego jednak było mało, bo gospodynie nie chciały na tym poprzestać. Świetną okazję miała Weronika Wójcik, lecz przy próbie minięcia Bocian, straciła balans. Wielu widziało w tej akcji faul doświadczonej bramkarki, lecz sędzia Beata Wosiewicz nie zareagowała. Śląsk z rzadka próbował razić bramkę Klabis, lecz ta raczej była bezrobotna. W 35. minucie świetną okazję miała Nosalik, lecz wybroniła to Bocian. Śląsk zaczął się budzić.

Jak już wiecie, obudził się dopiero w drugiej połowie. Jeszcze zaraz po zmianie stron Jagiellonki zdobyły bramkę, lecz sędzia liniowa dopatrzyła się spalonego. Chwilę potem okazję miała Maziarz, lecz Bocian była dziś czujna.

Śląsk zaczął koncert. W 51. minucie jak rasowa snajperka zachowała się Marcelina Buś, świetnym strzałem pokonując Klabis. Potem Malinowska popełniła błąd, który nie wykorzystała Iwaśko. W 77. minucie Marcelina Buś ustaliła wynik spotkania na 1:2. Nie pomogły szarże gospodyń w ostatnich minutach i Śląsk wywiózł z Grodu Kraka cenne zwycięstwo.

Za tydzień Jagiellonki zagrają w Katowicach z GieKSą, a Śląsk pojedzie do Łęcznej na stracie z Górnikiem.

23.08.2020 (15:00), Kraków Śródmieście, św. Andrzeja Boboli
AZS UJ Kraków vs WKS Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)
1:0 Karolina Gec 7′
1:1 Marcelina Buś 51′
1:2 Marcelina Buś 77′

sędzia : Beata Wosiewicz
asystentki : Anna Motyka, Angelika Nowak

• Marcelina Buś (Śląsk) (50%, 218 Votes)
  • Karolina Iwaśko (Śląsk) (46%, 197 Votes)