Koncert Ogebe w Rybniku. Sportis z drugim zwycięstwem w sezonie [WIDEO]

Sportis się rozpędza i pokonuje kolejnego przeciwnika. Zgodnie z przewidywaniami zespół z Bydgoszczy pokonał TS ROW Rybnik 1:4. Bohaterką spotkania była nigeryjska skrzydłowa Alice Ogebe, która zdobyła cztery gole.

Już na początku to jednak gospodynie mogły prowadzić. W świetnej okazji znalazła się Hagan, lecz przy próbie lobowania Rosińskiej nie trafiła w bramkę. Chwilę później po podaniu Boguszyńskiej okazję miała Ogabe, lecz przy zagraniu na dobieg minęła Dulak i jej strzał został zablokowany. W 12. minucie wynik otworzyła atomowym strzałem nigeryjska skrzydłowa. Chwilę potem okazję miała Majda, lecz na posterunku była bramkarka ROWu. W 35. minucie było już 0:2. Po akcji Majdy ze Stępiń piłka powędrowała do Ogabe, która podwyższyła wynik. Potem okazję miał jeszcze ROW, lecz nie zdołał pokonać bramkarki Sportisu.

W drugiej połowie nigeryjska gwiazda Sportisu dołożyła kolejne dwie bramki. Honorowego gola dla gospodyń w 88. minucie zdobyła reprezentantka Ghany Priscilla Hagan.

Za tydzień Sportis podejmie u siebie SMS Łódź, a ROW Rybnik pojedzie o punkty do Szczecina na mecz z Olimpią.

22.08.2020 (17:00), Rymer Niedobczyce (Rybnik, Górnośląska 46)
TS ROW Rybnik vs Sportis KKP Bydgoszcz 1:4 (0:2)
0:1 Alice Ogebe 12′
0:2 Alice Ogebe 35′
0:3 Alice Ogebe 59′
0:4 Alice Ogebe 63′
1:4 Priscilia Hagan 88′

MVP TKF : Alice Ogebe (Sportis)