Czarne wygrały hit z Górnikiem. W Łęcznej to już kryzys ?

Trzecie z rzędu zwycięstwo zaliczyły piłkarki Czarnych Sosnowiec. Tym razem pokonały Górnika Łęczna 1:0. Jest to druga z rzędu porażka Mistrza Polski na stracie nowego sezonu.

Już w drugiej minucie spotkania Dżesika Jaszek wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Górnik próbował wyrównać, lecz na posterunku była Anna Szymańska. Czarne jednak miały przewagę i parę razy mógł podwyższyć wynik spotkania.

Po zmianie stron mimo okazji obu zespołów bramki nie padły. Dawał znać o sobie duży upał, który wpłynął na grę obu zespołów. W samej końcówce Ewelina Kamczyk miała dogodną okazję z wolnego. Bramkarka Czarnych jednak była na posterunku. Górnik próbował do końcowych minut wyrównać, lecz nie zdołał przełamać obrony Czarnych.

Pierwszy raz od końcowych spotkań sezonu 2018/19 Górnik Łęczna zaliczył dwie porażki z rzędu. Za wcześnie by wyrokować, lecz forma Czarnych świadczy o chęci odzyskania Mistrzostwa.

Za tydzień Górnik Łęczna podejmie u siebie Śląsk Wrocław, a Czarni Sosnowiec zagrają u siebie z Akademią Piłkarską LG.

22.08.2020 (11:45), Stadion Piłkarski (Sosnowiec, Józefa Mireckiego 31)
KKS Czarni Sosnowiec vs GKS Górnik Łęczna 1:0 (1:0)
1:0 Dżesika Jaszek 2′

sędzia : Ewa Walczyńska
asystentki : Karolina Zygmond, Martyna Lipka
sędzia techniczna : Sylwia Biernat