Medyk pokonał Olimpię [WIDEO]

Drugie z rzędu zwycięstwo zaliczył Medyk Konin. Tym razem pokonując u siebie Olimpię Szczecin 3:0. Ponownie nie zachwycił, ale zgarnął kolejny komplet punktów.

Medyk musi radzić sobie bez największych gwiazd i to widać na boisku. Po raz kolejny nie błyszczał formą. Od początku ataki Medyczek skrzętnie rozbijała defensywa Olimpijek. Świetnie spisywała się bramce gości Natalia Piątek, a najciekawsze ataki przeprowadziły Nicole Zając i Klaudia Fabova.

Medyk przełamał się dopiero w 54. minucie. Kiedy to dośrodkowanie Dominique Bond-Flaszy przecięła Amelia Bieńkowska, kierując piłkę do własnej bramki. W 82. minucie po faulu na Gawrońskiej sędzia Katarzyna Gaweł podyktowała rzut karny. Egzekwowała go Gabriela Grzywińska, trafiła jednak w poprzeczkę, dobijała Kaletka, trafiając ponownie w poprzeczkę.

Co się odwlecze … Chwilę później po prostopadłym podaniu Piechockiej, w końcu podwyższyła wynik spotkania Fabova. Stan spotkania ustaliła doświadczona Anna Gawrońska, po rzucie karnym w 90. minucie spotkania.

Za tydzień Medyk zagra w Głogówku z Rolnikiem, a Olimpia u siebie podejmie TS ROW Rybnik.

22.08.2020 (12:00), Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego
Medyk Konin vs MKS Olimpia Szczecin 3:0 (0:0)
1:0 Amelię Bińkowska 54′ sam
2:0 Klaudia Fabová 85′
3:0 Anna Gawrońska 90′ k

W 83. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Gabriela Grzywińska.

sędzia : Katarzyna Gaweł
asystentki : Alicja Pawlak, Dorota Dymek