Sportis grał, Medyk strzelał i wygrał

W jednym z najciekawszych meczów kolejki Medyk Konin pokonał 0:2 Sportis KKP Bydgoszcz. Gole strzelały Klaudia Fabova i Alicja Piechocka.

Gospodynie już od pierwszego gwizdka ruszyły do ataku. Już na początku meczu Giętkowska świetnie uderzyła z ostrego konta, lecz na posterunku była Sapor. Już chwilę później Medyk wyprowadził świetny kontratak, w którego finale Gawrońska zagrała do Fabovej. Słowaczka napastniczka otworzyła wynik spotkania. Na chwilę Medyk się otrząsnął, lecz nie wiele z tego wynikało. Sportis przejął inicjatywę. Próbowała Giętkowska, Boguszyńska, Stępień – brakowało jednak szczęścia i dokładności. W 30 minucie po uderzeniu Łaniewskiej obrończyni Medyka wybiła piłkę z linii bramkowej. Dwie minuty potem po centrze Ogebe, Zofia Giętkowska nie trafiła do pustej bramki. Nie brakowało też strać w środku pola, po jednym z nich Natalia Chudzik musiała opuścić murawę.

Po zmianie stron Sportis znów rzucił się do ataku. Z niezwykłą werwą rzuciła się do ataków Ogabe, lecz niestety dla gospodyń nie przyniosło to bramki. Gra się uspokoiła, ale zaogniła się walka w środku pola i zobaczyliśmy sporo fauli. Po jednym z nich z rozciętym łukiem brwiowym boisko opuściła Grzywińska. Później szereg kolejnych okazji miały zarówno Alice Ogabe i Aleksandra Sudyk. Na boisko Roman Jaszczak znów wypuścił młodziutką Alicję Piechocką. Ta w samej końcówce po zamieszaniu w polu karnym ustaliła wynik spotkania.

Za tydzień Medyk Konin podejmie u siebie Olimpię Szczecin, a Sportis zagra w Rybniku z ROW-em.