Beniaminek z pierwszym zwycięstwem w elicie

Sobotnie (15.08) zmagania w Ekstralidze zakończył mecz Olimpii z gdańską APLG. Po zaciętym meczu pierwsze historyczne zwycięstwo w elicie zaliczyły piłkarki gości. Drużyna ze Szczecina zaliczyła już druga porażkę nie strzelając nawet bramki, a tracąc aż dziewięć.

Od początku spotkania oba zespoły ruszyły do ataków. Po okazjach z obu stron wynik otwarty został w 25. minucie. Dośrodkowanie Angeliki Kołodziejek zamknęła głową Anna Kowalczyk i pokonała Piątek. Sędzia Ewa Żyła dopatrzyła się jednak rykoszetu ze strony Kędzierskiej i to jej samobójczą bramkę wpisała do protokołu. Zespół z Gdańska dominował, miał jeszcze dwukrotnie okazję do pokonania bramkarki Olimpii, lecz brakowało szczęścia.

Po zmianie stron groźnie na bramkę Piątek uderzała Salwa, lecz świetnie obroniła Piątek. Olimpia po tym ciosie się obudziła i zaczęła atakować. W 60. minucie faulu Salwy w polu karnym APLG dopatrzyła się sędzia Żyła i podyktowała rzut karny. Fatalnie jednak przymierzyła z jedenastu metrów Brodzik i piłka poszybowała nad bramką Kołacz. W tym samym czasie za protesty drugi żółty kartonik otrzymał trener gości Tomasz Borkowski i musiał usiąść na trybunach. Ekipa z Gdańska się nie załamała i dalej wyprowadzała ataki. Świetną okazję do podwyższenia miała w 76. minucie Tarakanova, lecz przestrzeliła obok bramki Piątek.

Pod koniec spotkania wyrównać parokrotnie próbowała Radochońska, lecz brakło precyzji.

Za tydzień Olimpia zagra w Koninie z Medykiem, a APLG podejmie u siebie Rolnika Głogówek.

15.08.2020 (17:00), Stadion Miejski w Szczecinie (Szczecin, ks. bp. Władysława Bandurskiego 35)
MKS Olimpia Szczecin vs Akademia Piłkarska LG 0:1 (0:1)

0:1 Monika Kędzierska 25′ samobójczy

czerwona kartka : Tomasz Borkowski (APLG)

W 60. minucie Brodzik (Olimpia) nie strzeliła karnego (nie trafiła w światło bramki)

sędzia główna : Ewa Żyła
asystentki : Alicja Pawlak, Dorota Dymek

• Angelika Kołodziejek (APLG) (54%, 13 Votes)
  • Natalia Piątek (Olimpia) (29%, 7 Votes)