Ekstraligowy Rynek Transferowy : Notowanie piąte

 Ekstraliga wystartowała, raczej wszystkie zespoły już zamknęły swoje kadry. Jak co niedzielę przyglądamy się transferowym ruchom tygodnia.

Najlepszym ruchem jest sprowadzenie do Medyka obrończyni z Jamajki Dominique Bond-Flaszy. To zawodniczka polskiego pochodzenia grająca wcześniej w PSV Eidhoven. Wystąpiła na Mistrzostwach Świata we Francji. Była krajową bohaterką, gdy w ostatnim spotkaniu eliminacji strzeliła karnego dającego Jamajce awans na Mundial.

Klub z Wielkopolski sfinalizował jeszcze wypożyczenie liderki defensywy SMSu Łódź Magdaleny Dragunowicz.

Katowicka GieKSa dopięła transfery trzech zawodniczek: Anity Turkiewicz (definitywnie AZS PWSZ Wałbrzych) oraz Weroniki Kłody i Aleksandry Drąg (obie wypożyczone z Górnika).

Na wyróżnienie zasługuje też wypożyczenie przez Śląsk Wrocław Izabeli Tracz z AZS UJ Kraków.

 


Akademia Piłkarska LG

PRZYBYŁY : Emilia Krajewska (Polonia Poznań), Valentina Tarakanova (Stomilanki Olsztyn), Aleksandra Zubrzycka (Piastovia Piastów), Jagoda Szewczuk (AZS PWSZ Wałbrzych), Gabriela Zimecka (WAP Włocławek), Anna Kowalczyk (MUKS Praga Warszawa), Viktoria Khuda (FK Lwów), Julia Formela, Oliwia Bida, Zuzanna Karwacka, Kryspina Bukowska (wszystkie z zespołu młodzieżowego), 

ODESZŁY : Karolina Sulewska, Patrycja Czarnul, Iga Chmielewska (koniec kariery), Julia Jargieło, Gabriela Kozłowska (obie wypożyczenie – BPAP Marcus Gdynia), Sandra Cyglicka,

 


AZS UJ Kraków 

PRZYBYŁY : Brygida Solawa, Weronika Smaza (Mitech Żywiec), Katarzyna Daleszczyk (Czarni Sosnowiec), Zuzanna Maronde (AZS UW Warszawa), Wiktoria Malinowska (MUKS Praga Warszawa)

ODESZŁY : Katarzyna Włodarczyk (Rekord Bielsko-Biała), Jana Maslova (TJ Oravsky Podzamok), Klaudia Gęślak (wypożyczenie do Tarnovii Tarnów), Izabela Tracz (wypożyczenie do Śląska Wrocław)

 


KKS Czarni Sosnowiec

PRZYBYŁY : Gabriela Kuczyńska (Piastovia Piastów), Klaudia Olejniczak (Medyk Konin), Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych), Lilyana Kostova (Diósgyőr FC), Lidia Grzonka (SWD Wodzisław Śląski), Olha Zubczyk (TME GROT SMS Łódź), Veronica Slukova (Austria Wiedeń), Agnieszka Jędrzejewicz (GKS Górnik Łęczna)

ODESZŁY : Dagmara Grad (zakończenie kariery), Karolina Wieczorek (TS ROW Rybnik), Katarzyna Daleszczyk (AZS UJ Kraków)

 


GKS Górnik Łęczna

PRZYBYŁY : Roksana Ratajczyk (MKS Olimpia Szczecin), Dominika Dereń, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Rapacka, Julita Głąb (wszystkie AZS PWSZ Wałbrzych), Patrycja Rżany (Mitech Żywiec), Klaudia Zielińska (UKS Ząbkovia Ząbki), Weronika Kaczor (TME UKS SMS Łódź), Katarzyna Jezioro (DAP Dębica)

ODESZŁY : Sylwia Matysik (Bayer Leverkusen), Dominika Grabowska (FC Fleury 91), Aleksandra Kurzelowska (TS ROW Rybnik), Alona Kovtun (WFC Zvezda Perm), Agnieszka Jędrzejewicz (Czarni Sosnowiec), Weronika Kłoda, Aleksandra Drąg (obie wypożyczane do GKS GieKSA Katowice), Julia Szerszeń (wypożyczenie do Olimpii Szczecin), Monika Walaszek (wypozyczenie do Ząbkovii Ząbki), Nataliia Hryb 

 


GKS GieKSa Katowice 

PRZYBYŁY : Klaudia Maciążka (Rysy Bukowina Tatrzańska), Aleksandra Lizoń (TS ROW Rybnik), Klaudia Łasicka (Mitech Żywiec), Anita Turkiewicz (AZS PWSZ Wałbrzych), Weronika Kłoda, Aleksandra Drąg (obie wypożyczenie z Górnika Łęczna), Oliwia Grzegorczyk (z drużyny młodzieżowej) 

ODESZŁY :  Dominika Sýkorová, Angelina Łąckiewicz-Oślizło (zakończenie kariery), Joanna Węcławek, Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław), Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik (Rolnik Głogówek), 

 


TME UKS SMS Łódź

PRZYBYŁY : Tatsiana Markushevskaya (Zorka-BDU), Yurina Enjo (VFL Bochum)

ODESZŁY : Caitlin Jarvie (Western Sydney Wanderers), Olha Zubchyk (Czarni Sosnowiec), Weronika Kaczor (Górnik Łęczna), Magdalena Dragunowicz (wypożyczenie do Medyka Konin)

 


KKPK Medyk Konin

PRZYBYŁY : Klaudia Fabova, Jagoda Sapor (AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Dymińska (MUKS Praga Warszawa), Ernestina Abambila (Sporting Huelva), Dominique Bond-Flasza (PSV Eindhoven), Magdalena Dragunowicz (wypożyczenie z TME UKS SMS Łódź), 

ODESZŁY : Klaudia Olejniczak (Czarni Sosnowiec), Karolina Majda, Weronika Helińska (do Sportis KKP Bydgoszcz), Stanislava Liskova (TS ROW Rybnik), Natalia Pakulska (urlop macierzyński), Gabija Gedgaudaite (Żalgiris)

 


MKS Olimpia Szczecin

PRZYBYŁY : Monika Kędzierska, Natalia Piątek (AZS PWSZ Wałbrzych), Christiana Mpeh Bissong (Louves Minproff), Weronika Szymaszek (LFA Szczecin), Natalia Radkiewicz (TKKF Stilon Gorzów), Julia Szerszeń (wypożyczenie z Górnik Łęczna), Wiktoria Lipiejko, Malwina Szcześniak, Oliwia Gołaszewska (wszystkie z młodzieżowego zespołu)

ODESZŁY : Roksana Ratajczyk (Górnik Łęczna), Karolina Łaniewska (Olimpia Szczecin)

 


LKS Rolnik Głogówek 

PRZYBYŁY : Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik (Łuczak) (GKS GieKSa Katowice), Wiktoria Aumiiller (Mitech Żywiec), Agnieszka Woźniak (LUKS Ziemia Lubińska Czerniec), Żaneta Sobota (TS ROW Rybnik), Oliwia Pająk (GOL Częstochowa), Natalia Krawczyk (wypożyczenie z GOLa Częstochowa)

ODESZŁY : Natalia Dominiczak (Medyk Konin), Nicola Konefał, Daria Opanowicz (obie KS Unia Opole), Emilia Pawłowska, Monika Jaksy, Anna Wełna, Dorota Młynarczyk, Dagmara Wieczorek (szukają klubów)

 


TS ROW Rybnik

PRZYBYŁY : Priscilla Hagan (Universitea Cluj), Anna Maria Smidova, Petra Zdechovanová (Mitech Żywiec), Karolina Wieczorek (Czarni Sosnowiec), Aleksandra Kurzelowska (Górnik Łęczna), Stanislava Liskova (Medyk Konin), Martina Bulavova (Sigma Ołomuniec), Patrycja Dulak (wypożyczenie z Rysy Bukowina Tatrzańska)

ODESZŁY : Dominika Rosak (Rekord Bielsko-Biała), Aleksandra Lizoń (GKS GieKSa Katowice), Żaneta Sobota (Rolnik Głogówek), Marlena Konieczna, Karolina Szczypka, Dominika Głowacka, (szukają klubów)

 


Sportis KKP Bydgoszcz

PRZYBYŁY : Alice Ogebe (Betis Sevilla), Weronika Helińska, Karolina Majda (Medyk Konin), Daria Sokołowska (MUKS Praga Warszawa), Katarzyna Siejka (Mitech Żywiec), Karolina Łaniewska (Olimpia Szczecin), Maruša Sevšek (Tavagnacco), Chiara Cecotti (FC Lugano)

ODESZŁY : Patrycja Urbańska (Bielawianka Bielawa), Anna Siwicka (WAP Włocławek), Klaudia Szymczak (Ka 4 ResPect Krobia), Kaja Dziergas (WAP Włocławek), Julia Krupińska (Victoria Niemcz Osielsko), Ilona Raczkowska, Agnieszka Borowicz, Paulina Wierzbowska (wszystkie koniec kariery)

 


WKS Śląsk Wrocław

PRZYBYŁY : Karolina Ostrowska (AZS PWSZ Wałbrzych), Joanna Wróblewska, Joanna Węcławek (obie GieKSa Katowice), Aleksandra Dudziak (Medyk Konin), Izabela Tracz (wypożyczenie z AZS UJ Kraków), Paulina Pompa (UKS II SMS Łódź)

ODESZŁY : Aleksandra Parka, Dorota Kwapisz, Marcelina Ślusarczyk (wszystkie zakończenie kariery)

 

źródło : własne / łączynaspiłka.pl / kluby

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.