Inauguracyjny remis. GieKSa postawiła się Medykowi

Początek nowego sezonu 2020/21 to początek nowej ery. Jeden mecz w kolejce transmituje TVP Sport, a zespoły muszą utrzymać rygor sanitarny ze względu na panującą pandemię. Tak było dziś (8.08) w Koninie, gdzie Medyk podejmował u siebie katowicką GieKSę. Po raz kolejny ekipa z Górnego Śląska urwała punkty faworyzowanemu zespołowi z Wielkopolski wygrywając remis 1:1.

Przy wszechobecnych maseczkach na ławkach rezerwowych, przy kamerach TVP Sport, przy osobnym wyjściu zespołów – tak rozpoczął się pierwszy mecz sezonu 2020/21 w Ekstralidze.

Medyk przed meczem dostał srebrne medale oraz pamiątkowy puchar z okazji zdobycia srebrnego medalu w ubiegłym sezonie. Pomogło to lepiej zacząć mecz już w ósmej minucie po dograniu Gawrońskiej pierwszego gola sezonu zdobył nowy nabytek gospodyń Klaudia Fabova. Niestety Medyk z prowadzenia nie cieszył się długo, bp po faulu Sirant we własnym polu karnym sędzia Szymula podyktowała jedenastkę, którą na gola zamieniła Zofia Buszewska. Parę minut późnej Medyk mógł dostać karnego, ale gwizdek sędziowski już milczał. Upał nie pomagał widowisku, tempo spadło. Pod koniec pierwszej części okazję do podwyższenia miały jeszcze Fabova (dwukrotnie) oraz Gawrońska.

W drugiej połowie GieKSa wyglądała znacząco lepiej. Kilka dogodnych okazji miała Kinga Kozak, lecz świetnie spisywała się Sapor. Medyk obudził się w końcówce. Swoje świetne bramkowe okazje miał Medyk. Wprowadzone na boisko Posiewka i Chudzik przyniosły ożywienie w ataku, lecz na posterunku dziś była Weronika Klimek.

Za tydzień w niedzielę GieKSa zagra u siebie z ROW-em Rybnik, a Medyk w Bydgoszczy podejmie Sportis KKP.

8.08.2020 (12:00), Konin
Medyk Konin vs GKS GieKSa Katowice 1:1 (1:1)
1:0 Klaudia Fabová 8′
1:1 Zofia Buszewska 17′ k

sędzia : Emilia Szymula
asystentki : Anna Dąbrowska, Anna Wieczorek
sędzia techniczna : Karolina Bojar