Propaganda kwitnie. PZPN zaoszczędzi na kobiecej piłce ponad milion złotych w 2020 roku

 Nasz wczorajszy artykuł o wypłacaniu pieniędzy klubom Ekstraligi w ratach wywołała niemałe zamieszanie wśród środowiska. Ujawnił także o kolejnych krokach Związku. Otrzymaliśmy dziesiątki wiadomości od wkurzonych działaczy z Pierwszej i Drugiej Ligi.

Otóż PZPN również rozłożył dofinansowanie tych dwóch niższych lig na dwie raty. Zatem w Pierwszej Lidze kluby otrzymają do 31 sierpnia tylko 25 tysięcy, a drugą ratę w wysokości 25 tysięcy złotych mają otrzymać do 28 lutego 2020. Podobnie jest w Drugiej Lidze – pierwsza rata ma zostać wypłacona w wysokości 10 tysięcy, druga dopiero do końca lutego w takiej samej kwocie. Informacja ta pojawia się dopiero na dwa/trzy tygodnie przed startami rozgrywek, gdzie większość klubów zaplanowała tę kwotę w swoim budżecie. Podczas, gdy kluby z grupy wschodniej mają za tą samą kwotę do rozegrania 12. spotkań jesienią, a z zachodniej tylko 10. …. Gdzie tu sprawiedliwość ?

Podczas gdy w tym samym czasie kluby szczebla centralnego męskiego (Ekstraklasa, I liga, II liga i III liga) otrzymują łącznie 50 milionów złotych w imię kolejnego „Pakietu pomocowego dla polskiej piłki”. Według naszych informacji te pieniądze w sporej części został już przelane do klubów.

Nie wygląda to trochę jak oszczędzanie na kobiecym futbolu ? Ile łącznie PZPN zaoszczędzi na tym ‚ruchu’ ? Zamiast 1 miliona i 200 tysięcy złotych, do klubów Ekstraligi wpłynie tylko 600 tysięcy. W Pierwszej zamiast 600 tysięcy zostanie wypłaconych tylko 300. W lidze drugiej zamiast 480 tysięcy, na konta klubów wpłynie 240 tysięcy złotych.

Łącznie zamiast 2 milionów 280 tysięcy złotych na kobiecy ligowy futbol w tym roku zostanie przeznaczonych w tym roku 1 milion 140 tysięcy. Reszta została obiecana … w lutym. Sprytnie… A propaganda o pomaganiu kobiecym klubom kwitnie…

One Reply to “Propaganda kwitnie. PZPN zaoszczędzi na kobiecej piłce ponad milion złotych w 2020 roku”

  1. Czyzby brak w budzecie rocznym 20 tys. zl moze zaklocic funkcjonowanie klubu ? Jak tak … to niech lepiej w ogole on przestanie istniec ! Nie ma to najmniejszego sensu !

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.