Pomoc ? Jaka pomoc ? Jak PZPN wypłaca pieniądze Ekstralidze

 Pomoc PZPN-u dla klubów Ekstraligi podczas pandemii to ściema i granie na czas. W 2019 rok zapowiedziano dofinansowywanie klubów najwyższej klasy rozgrywkowej w wysokości 50 tysięcy złotych. Pandemia przyniosła nam Tarczę Antykryzysową PZPN, które szumnie zapowiedziała podwojenie tego dofinansowania. Pieniądze te miały szybko trafić do klubów, by pomoc złagodzić skutki pandemii.

Tymczasem przychodzi inauguracja sezonu, kluby potrzebują pieniędzy na rozpoczęcie i spore koszty. Pod koniec lipca każdy ekstraligowy klub otrzymał pismo … iż dotacja zostanie podzielona. Do 31 sierpnia na konta klubów ma trafić 50 tysięcy. Druga rata ma wpłynąć do 28 lutego 2021 …

Oficjalnie mówi się o tym, iż jest to zabezpieczanie przed wycofaniem się klubów z rozgrywek. Jaki jest jednak problem podpisać z klubami umowę, że w przypadku wycofania dotacja będzie musiała być zwrócona ? Naszym zdaniem żaden.

Podczas gdy w tym samym czasie kluby szczebla centralnego męskiego (Ekstraklasa, I liga, II liga i III liga) otrzymują łącznie 50 milionów złotych w imię kolejnego „Pakietu pomocowego dla polskiej piłki”. Nie wygląda to trochę jak oszczędzanie na kobiecym futbolu ?

One Reply to “Pomoc ? Jaka pomoc ? Jak PZPN wypłaca pieniądze Ekstralidze”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.