Śląsk ze zwycięstwem przed ligą

Piłkarki ekstraligowego Śląska zakończyły przygotowania do nowego sezonu w Ekstralidze zwycięstwem. W sobotę (1.08) pokonały pierwszoligowy Rekord Bielsko-Biała 3:2 w ostatnim meczu przygotowawczym.

Do przerwy przeważały gospodynie, choć zawodniczki trenera Jagieły nie potrafiły tego udokumentować i padł bezbramkowy remis. Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. Premierową bramkę strzeliła Kamila Czudecka. Rekord jednak za sprawą Anny Chóraś i Wiktorii Pietrzyk wyszedł na prowadzenie.

Śląsk pokazał hart ducha i charakter i po golach Aleksandry Przelickiej i Marceliny Buś. Nie oddał go do ostatniego gwizdka.

Całe spotkanie z trybun obserwował selekcjoner kadry U17 Marcin Kasprowicz, który śledził poczynania swoich kadrowiczek.

Ekstraliga startuje już za tydzień. Śląsk Wrocław zagra w Rybniku z ROW-em już w niedzielę 9 sierpnia. Pierwszy gwizdek o 12:15.