Lania nie było. Czarne postawiły się Lyonowi [WIDEO]
D1 Féminine Ekstraliga Ligi Polska Świat

W środę (22.07) w Opalenicy zespół Czarnych Sosnowiec zagrał z mistrzem Francji Olympique Lyon. Niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Francuski hegemon pewnie pokonał brązowego medalistę Ekstraligi 4:1.

Lyon przeważał, lecz Czarne dobrze się spisywały. Pomimo puszczonych bramek świetnie w polskiej bramce spisywała się Anna Szymańska. Już w pierwszych czternastu minutach OL prowadził po golach Nikity Parris, Wendie Renard i Sary Björk Gunnarsdottir. Później Czarne już okrzepły i miały swoje okazje. W 60. minucie jednak Renard podwyższyła z rzutu karnego. Polskiemu zespołowi udało się jednak tylko raz pokonać Lenę Gallardo. W 75. minucie z rzutu wolnego Lilyana Kostova. Jak się później okazało, była to honorowa bramka polskiego zespołu. Zarazem pierwsza, jaką w starciach z Lyonem zdobyły polskie zespoły.

Już w piątek w Opalenicy z Lyonem zmierzy się Górnik Łęczna (24.07).