Lyon zbił Medyka. Lanie na jubileusz [wideo]
Ekstraliga Ligi Polska Świat UEFA Women's Champions League

Niespodzianki nie było. W jubileuszowym meczu z okazji 35-lcia Medyka Konin gospodynie przegrały u siebie z Olympique Lyon 0:5.

Najlepszy klub w Europie nie dał szans srebrnemu medaliście Ekstraligi. Od początku piłkarki z Francji przeważały. Wynik otworzyła Sara Gunnarsdottir, po rzucie różnym w 23. minucie. Pod koniec pierwszej połowy strzałem głową podwyższyła wynik spotkania Nikita Parris.

Początek drugiej połowy to dwa rzuty karne, które wykorzystała Wendie Renard i Amel Majri. Wynik ustaliła w 69. minucie Delphine Cascarino.

Już 22 lipca Olympique Lyon zagra w Opalenicy z Czarnymi Sosnowiec, a Medyk w ten sam dzień zagra w Żaganiu z Olimpią Szczecin. Francuski hegemon przygotowuje się w Polsce do turnieju Final Eight Ligi Mistrzyń.