Sportis zaczyna zbrojenia i przygotowania do nowego sezonu

 Od 1 lipca 2020 roku w wyniku fuzji dwóch klubów piłkarskich – Kobiecego Klubu Piłkarskiego oraz Sportis Social Football Club. Włączenie KKP w struktury Sportis SFC spowodowało, że powołana została spółka akcyjna pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz. Mamy też spore zmiany w kadrze zespołu z Kujaw.

Dziewczyny już rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Już wiadomo, że klub opuści spora liczba piłkarek. Wiemy też, że będą spore wzmocnienia. Z naszych informacji wynika, że z klubem już trenują czery nowe piłkarki. Są to Katarzyna Siejka, Karolina Majda, Weronika Helińska i Daria Sokołowska.

Siejka to 24-letnia bramkarka z ekstraligowym doświadczeniem. W ubiegłym sezonie występowała w Mitechu Żywiec, skąd przyszła z Polonii Poznań. Grała wcześniej także w Górniku Łęczna. Jest wychowanką klubu Wilki Wilków.

Karolina Majda i Weronika Helińśka to byłe już młotkowe reprezentantki Polski. Ukształtowane piłkarsko przez Medyka Konin. Z całą pewnością będą sporym wzmocnieniem Sportisu.

Daria Sokołowska natomiast to wychowanka Pragi Warszawa, młodzieżowa reprezentantka Polski i niezwykle bramkostrzelna zawodniczka.

Znamy już też program przygotowań. W miesiąc Sportis rozegra sześć sparingów.

 
 

 
LETNI SPARINGPARTNERZY SPORTISU 
 
    • Strażak Przechowo – 4 lipca, godz. 11.00 w Przechowie
    • Medyk Konin – 8 lipca, godz. 16.00 w Bydgoszczy (stadion Chemika lub Gwiazdy)

  • IKKP Noteć Inowrocław – 12 lipca, godz. 10.00 w Bydgoszczy (Stadion przy ul. Słowiańska 7)
  • Olimpia Szczecin – 19 lipca w Kaliszu Pomorskim
  • AP LG Gdańsk – 25 lipca, godz. 16.00 w Gdańsku
  • Stomilanki Olsztyn – 2 sierpnia, godz. 13.00 w Olsztynie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.