Cyk! Lyon rozpoczyna okienko od dwóch transferowych hitów

  Olympique Lyonnais rozpoczyna z ‚wysokiego c’ okienko transferowe. Dziś najlepszy klub na świecie ogłosił podpisanie kontraktu z Lolą Gallardo (ex Atlético Madryt) i pomocniczką Sarą Björk Gunnarsdóttir (ex Vfl Wolfsburg). Obie umowy zostały podpisane do końca czerwca 2022 roku.

Sara Gunnarsdottir to 29-letnia już była zawodniczka VFL Wolfsburg. W niemieckim hegemonie grała od 2016 roku, zdobywając cztery Mistrzostwa Niemiec z rzędu (2017, 2018, 2019 i 2020) oraz trzy Puchary Niemiec. Ma na koncie 131. występów w kadrze Islandii, zagrała na trzech turniejach finałowych Mistrzostw Europy (2009, 2013 i 2017).

Bardzo się cieszę, że przybyłam do Lyonu i bardzo się cieszę, że mogę rozpocząć tę przygodę w największym klubie na świecie i światowej klasy piłkarkami ” – powiedział Gunnarsdottir po podpisaniu kontraktu.

 27-letnia hiszpańska bramkarz Lola Gallardo ostatnio spędziła osiem sezonów w Atletico Madryt. W ciągu tych ośmiu sezonów Lola zdobyła trzy razy Mistrzostwo Hiszpanii i raz Puchar Królowej. Zagrała też trzydzieści razy w kadrze Hiszpanii, z którą uczestniczyła w dwóch turniejach Mistrzostw Świata i dwóch turniejach Mistrzostw Europy. Teraz czas na nowe wyzwania.

„Jestem bardzo szczęśliwa i dumny z tego, że mogę grać w najlepszej drużynie na świecie. Naprawdę chcę rozpocząć sezon i mam nadzieję wygrać wiele tytułów z OL” – powiedziała Gallardo dla klubowej strony internetowej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.