Oficjalnie : Mitech wycofuje się z Ekstraligi !

 Potwierdził się nasze informacje. Mitech Żywiec oficjalnie wycofuje się z Ekstraligi. Klub ogłosił to w oficjalnym oświadczeniu na stronie klubu.

Klub zgłosi zespół seniorek do rozgrywek Śląskiego ZPNu, co oznacza Mitech iż zagra w nowej czwartej lidze.

Według naszych informacji 1 lub 2 lipca powinien pojawić się oficjalny komunikat PZPN, który będzie mówił o wycofaniu się z rozgrywek Ekstraligi AZS-u PWSZ Wałbrzych oraz Mitechu Żywiec. Już wiemy, że ich miejsce zajmą nominalni spadkowicze, czyli KKP Rem Marco Bydgoszcz i Rolnik Głogówek. Tutaj pojawią się więc dwa wolne miejsca w nowej Pierwszej Lidze, zajmą je zespoły z szóstych miejsc starych grup pierwszoligowych – SWD Wodzisław Śląski i Praga Warszawa.

 

 

 

OŚWIADCZENIE KLUBU :


 W dniu dzisiejszym kontynuowano zebranie Zarządu Klubu w sprawie udziału TS Mitech Żywiec w rozgrywkach piłkarskich kobiet.

Klub w dalszym ciągu nie jest w stanie spełnić warunków wymaganych do udziału w rozgrywkach ekstraligowych kobiet.
Po 11 latach nieprzerwalnej gry w rozgrywkach na najwyższym poziomie piłki nożnej kobiet, jako klub amatorski, zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z tego szczebla rozgrywek ze względu na powyższe.

W związku z tym, TS Mitech zgłosi do rozgrywek na szczeblu ŚlZPN trzy drużyny: seniorki oraz dwie drużyny grup młodzieżowych.

O szczegółach i kolejnych decyzjach będziemy informować w kolejnych wiadomościach.

Za Zarząd
Jan Szupina – Prezes

One Reply to “Oficjalnie : Mitech wycofuje się z Ekstraligi !”

  1. Jak sie wciaz takie rzeczy dzieja to nie ma zadnej nadziei na wzrost poziomu rozgrywek , a co za tym idzie wzrost zainteresowania ta dyscyplina w kraju

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.