Tak było dwa lata temu : Jak Górnik pokonał Czarne w finale Pucharu Polski 2018?
Polska

Dwa lata temu Górnik Łęczna w starciu z Czarnymi Sosnowiec  zdobył pierwszy raz w historii Puchar Polski i tym samym dublet w sezonie 2017/18.

Od pierwszych minut Górnik ruszył do ataków, Czarne jakby trochę ospale, a trochę przytłoczone presją finału nie umiały się rozbudzić. Wynik już w 8. minucie otworzyła Agata Guściora, tego było mało. W 15. minucie świetnie udawała się Ewelina Kamczyk i wykorzystała błąd defensywy Czarnych. Piłka odbiła się od Patrycji Fischerovej i zmyliła Szymańską. Górnik dalej prowadził grę, lecz wszystko jakby trochę usypiając kibiców. Tymczasem ustały swoją defensywę. Świetnie do Hmirovej dograła nadbiegająca prawym skrzydłem Cichosz i łatwo pokonała Palińską.

Druga połowa zaczęła się od szoku dla ekipy z Sosnowca. Błąd popełniła cała defensywa na czele z Szymańską i Dzesika Jaszek podwyższyła na 3:1. Spotkanie się zaostrzyło i już chwilę później Cichosz trafiła do siatki Palińskiej, lecz sędzia dopatrzyła się spalonego. Szarpała i walczyła także Patricia Hmirova, lecz dziś miał celownik wybitnie nieułożony. Górnik grał mądrze i po profesorsku, z biegiem czasu podtrzymywał przeciwniczki i szukał swojej okazji. Pod koniec meczu brakowało sił obu ekipom. Więcej goli nie padło, Górnik jak najbardziej zasłużenie sięgnął po pierwszy historyczny Puchar Polski.