Mesjasz z kolejną bramką dla Turbine!
Frauen Bundesliga Ligi

19 kolejka za nami, a w niedzielę mieliśmy miły polski akcent.

Turbine Potsdam z Małgorzatą Mesjasz (90 minut) rozgromiło na wyjeździe Bayer Leverkusen 5-1, a polska reprezentantka ustaliła wynik krótko po przerwie. To już piąta bramka Polki w tym sezonie, a czwarta w ostatnich pięciu meczach. Turbine walczy z 1.FFC o czwartą lokatę w tabeli.

O meczu Wolfsburga już pisaliśmy więc tylko dla porządku. Gładkie 3-0 z Essen i dwie bramki Ewy Pajor (62 minuty).

Freiburg przejechał się po Kolonii 6-1, Frankfurt wygrał z Duisburgiem 4-1 a Bayern po wielkich mękach wygrał z Jeną 2-0. Walka o utrzymanie nabiera rumieńców. Miejsca w lidze dwa, a zainteresowanych trzech, których w sumie dzieli tylko jeden punkt.

Sand z Agnieszką Winczo w składzie (90 minut) przegrało dotkliwie z rewelacją sezonu Hoffenheim aż 0-6. U gości zdobyczami podzieliły się po równo Katharina Naschenweng i Isabela Hartwig. Dla tej pierwszej były to pierwsze trafienia w karierze w Bundeslidze. I to od razu trzy!