Kabaret! Koniec sezonu w kobiecym futbolu

Po dzisiejszym spotkaniu online klubów kobiecej piłki ze Zbigniewem Bońkiem możemy już uznać sezon za zakończony. Sprawdziły się informacje, które jako pierwsi ujawniliśmy. Są jednak modyfikacje i to spore. Wszystkie decyzje podejmie jednak nie Zarząd PZPN… a Komisja ds. Nagłych.

Według najnowszych informacji półfinały i finał Puchar Polski mają zostać rozegrane… we wrześniu. Był temat także rozdzielenia pieniędzy z Pucharu po równo na cztery kluby (580 tysięcy złotych), ale szybko upadł..

Ekstraliga zostanie zakończona po 12 kolejkach, dwa zaległe mecze zostaną uznane za nie odbyte i będą bez punktów. Mistrzem zostanie Górnik Łęczna, a wicemistrzostwo zostanie przyznane Czarnym Sosnowiec oraz Medykowi Konin. Z ligi spadają KKP Rem Marco Bydgoszcz i Rolnik B.Głogówek. W ich miejsce wchodzą TS ROW Rybnik i Akademia Piłkarska LG.

Ciekawie będzie też w pierwszej lidze. Pewne jest, że spadają zespoły z miejsc 7-12 z grupy południowej i północnej. Wciąż niepewny jest kto awansuje z drugiej ligi i czy Praga Warszawa i SWD Wodzisław Śląski zagrają w nowej Pierwszej Lidze. Są trzy opcje. Na tydzień przed ligi Bielawianka, AZS UW Warszawa, Staszkówka Jelna oraz WAP Włocławek mogą zagrać baraże o pierwszą ligę… Kabaretu było mało! Okazuje się, że jest opcja, iż dwa miejsca w lidze mogą zostać… wylosowane.

Trzecioligowe zespoły mogą czuć się najbardziej pokrzywdzone, ponieważ liga została absolutnie zamknięta. Żaden mistrz trzeciej ligi nie awansuje do nowej drugiej ligi.

Co ze startem nowego sezonu? Według naszych informacji UEFA może, nakazać wznowienie pod koniec sierpnia lub początkiem września. 

One Reply to “Kabaret! Koniec sezonu w kobiecym futbolu”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.