Koniec sezonu w ANGLII !

Kolejna liga kobieca ma zostać zakończona. Jak donosi angielski ‚Independent’ podjęto decyzję o zakończeniu FA Women’s Super League, czyli angielskiej Ekstraligi.

Decyzja nie jest jeszcze oficjalna. W piątek po rozmowach Angielskiego Związku Piłki Nożnej z ligą i klubami podjęto decyzje o zakończeniu sezonu. Powodem mają być za wysokie koszty, jakie kluby miałyby ponieś w związku wznowieniem ligi w odpowiednim rezimie sanitarnym. Oszacowano, iż wydatki na klub sięgałyby nawet 140 tysięcy funtów, co przewyższa większość budżetów angielskich ligowców.

Komu miałby przypaść Mistrzostwo ? Jak się okazuje nie liderującemu Manchesterowi City. Zespół obywatelek ma jeden punkt przewagi nad drugą Chelsea, ale przegrał dwa razy i ma jeden mecz rozegrany więcej. Chelsea na piętnaście gier, wygrała dwanaście razy i trzy raz zremisowała. To właśnie ekipie Emmy Hayes ma przypaść tytuł Mistrza Anglii.

To kolejna po Francji i Hiszpanii liga, która ma zakończyć rozgrywki. Wrócić do gry ma pod koniec maja niemiecka Bundesliga, a wciąż nie wiadomo co z włoską Serie A.

Anglików nie stać, to samo we Francji i Hiszpanii. Podczas gdy, wielu w Polsce łudzi się jeszcze, że PZPN wznowi rozgrywki kobiecego futbolu w Polsce.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.