Wielka fuzja! AZS przechodzi pod skrzydła Śląska Wrocław

 Stało się to, o czym w kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu. Śląsk Wrocław jako pierwszy klub z męskiej PKO Ekstraklasy będzie miał ekstraligową sekcję kobiecego futbolu. Męski klub nawiązał porozumienie z AZS-em Wrocław, na mocy którego przejmie wszystkie zespoły akademickiego klubu. Od teraz pod herbem Śląska będzie grała nie tylko drużyna z Ekstraligi, ale i zespoły młodzieżowe.

AZS Wrocław był jednym z najbardziej utytułowanym klubem w kobiecym futbolu. Ośmiokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski, czterokrotnie sięgał po Puchar Polski, reprezentował nasz kraj w Pucharze Europy. AZS wychował wiele reprezentantek Polski, wypatrywał prawdziwe ‚diamenty’ oraz słynie z bardzo dobrego szkolenia.

Co bardzo ciekawe, AZS ma już występować pod szyldem WKS-u już po zakończeniu procesu licencyjnego i wznowieniu rozgrywek Ekstraligi. Piłkarki ma dalej trenować Piotr Jagieła, a mecze domowe kobiecy Śląsk będzie rozgrywać dalej na obiektach GEM-u zlokalizowanych przy ul. Mianowskiego.

Śląsk jest trzecim zespołem w PKO Ekstraklasie, który otworzył się na kobiecą piłkę. Wcześniej sekcje otworzyły Cracovia i Lechia Gdańsk. Kluby z Małopolski i Pomorza nie były jednak na tyle odważne i ich seniorki zaczęły grę od kolejno czwartej i trzeciej ligi. Dopiero WKS Śląsk Wrocław wyznaczył całkowicie nowy trend w polskim kobiecym futbolu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek nowej fali!

One Reply to “Wielka fuzja! AZS przechodzi pod skrzydła Śląska Wrocław”

  1. Czy razem z zawodniczkami przechodzą ludzie którzy odpowiadaj za zniszczenie AZS w ostatnich latach? bo jeżeli tak to nic się nie zmieni oprócz nazwy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.