Czy pamiętasz kto zdobył dla Polski Mistrzostwo Europy?
#WU17 Euro U17, U19 Publicystyka Reprezentacje Świat

Przenosimy się do roku 2013. Prezydent USA Barack Obama zostaje zaprzysiężony na drugą kadencję; Benedykt XVI abdykuje, a w jego miejsce zostaje wybrany kardynał Jorge Mario Bergoglio. W Polsce wystartowała platforma cyfrowa nc+, a na czele rządu stoi premier Donald Tusk. W sporcie ‚złota era’Justyny Kowalczyk w biegach narciarskich, a Kamil Stoch zostaje Mistrzem Świata w skokach narciarskich. W maju sir Alex Ferguson przechodzi na emeryturę, a Bayern Monachium pokonuje w finale Ligi Mistrzów ‚polską’ Borussię Dortmund (Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek). W kobiecej piłce Wolfsburg pokonuje w finale Ligi Mistrzyń Olympique Lyon, a Polki pod koniec czerwca sięgają po Mistrzostwo Europy U17.

Jak dotąd pozostaje to największym sukcesem polskiej kobiecej piłki w historii. Podopieczne Zbigniewa Witkowskiego w rozgrywanym szwajcarskim Nyonie turnieju finałowym pokonały najpierw Belgię 3:1, a w finale po bramce 1:0 Szwecję. Finał zobaczyła cała Polska za pośrednictwem stacji Eurosport. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza zawodniczka, a kadra została wybrana drużyną roku w plebiscycie tygodnika ‚Piłka Nożna’.

Czy pamiętasz wszystkie zawodniczki, które zdobyły to Mistrzostwo? Zapraszamy do quizu !