Pod płaszczem epidemii : Trzecia liga zamrożona i zreformowana!?

  Dziś w Warszawie spotkają się prezesi wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Będą obradować na temat ewentualnego zakończenia lub kontynuowania sezonu we wszystkich rozgrywkach w Polsce.

Ujawniamy kolejny element zakończenia sezonu bez dalszego grania. Otóż mamy kolejny element, który może boleśnie dotknąć niższe ligi.

Według naszych informacji trzecia liga zostanie zamrożona. Nie będzie dwustopniowych baraży, NIKT z trzeciej ligi nie będzie mógł awansować. A w drugiej lidze, według tabeli mają zostać zespoły z czwartych miejsc w tabeli swoich grup. Według tego rozwiązania w nowej drugiej lidze mają zostać: Loczki Wyszków, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, LUKS Ziemia Lubińska oraz Widok Lublin.

To jednak nie wszystko. Na dzisiejszym spotkaniu ma zostać także omówiona nagła reforma trzeciej ligi. Omawiana będzie także możliwość innego niż wojewódzki podziału trzeciej ligi już od sezonu 2020/21. Pojawiły się opcje o podziału rozgrywek na osiem grup (po dwa województwa) oraz podziału nawet na cztery grupy (makroregiony jak w obecnej drugiej lidze). Taka duża zmiana zmusiłaby ZPNy do zorganizowania czwartej ligi w każdym województwie.

Co o tym sądzicie?

3 Replies to “Pod płaszczem epidemii : Trzecia liga zamrożona i zreformowana!?”

  1. Jestem za IV grupy ale jak 1 Liga otrzymuje pomoc PZPN 50 000 ; 2 Liga 20 000 to logiczne jest to że 3 Ligdze też trzeba pomóc kwota 10 000 byłaby najlepszym rozwiazaniem .(„za sportowym krokiem do przodu ” musi iść też realne wsparcie finansowe klubów z niższych lig.

  2. Praga Warszawa w 1 lidze i Widok Lublin w 2 lidze? Przypadek? Nie sądzę! Jeśli tak ma to wyglądać to przy zielonym stoliku wszystko będzie załatwione… Jaki kraj, tacy działacze…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.