3 grudnia 2022

Dalej nie wiadomo do końca, co dalej z kobiecą piłką nożną w Polsce. Oficjalnych decyzji nie podjęto dalej, wiele jednak klubów od 4 maja wróciły do treningów.

W męskiej piłce trwają zmagania do powrotu PKO Ekstraklasy oraz 1,2 ligi, by dokończyć rozgrywki w czerwcu i w lipcu. Co raz więcej wskazuje na to, że się uda.

Patrząc na kobiecy futbol za granicą jest absolutnie różnie. Zakończono rozgrywki w Holandii, Belgii i Francji. Blisko takiej decyzji jest Hiszpania. Natomiast kraje ze Skandynawii, Anglia, czy Niemcy dążą do wznowienia rozgrywek.

Termin decyzji w Polsce zbliża się nieuchronnie. Już w czwartek 7 maja Warszawie spotkają się prezesi wojewódzkich ZPN-ów, a pięć dni później odbędzie się posiedzenie Zarządu PZPN. Wtedy zapadną kluczowe decyzje na temat kontynuacji lub zakończenia rozgrywek na każdym poziomie.

Jeżeli Związek zdecyduje się kontynuować sezon, to tylko w przypadku pozytywniej decyzji administracji rządowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednakże przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Czy kobiecy futbol na to stać?

Jak się dowiadujemy zarząd wcale nie musi podjąć ostatecznej decyzji, a może po prostu przełożyć decyzje na inną datę. Co jednak dalej?

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: