By dokończyć ligi można je podzielić na grupy ?

  Pełni optymizmu i wiary w możliwość wyjścia na boiska oraz w przypadku braku możliwości rozegrania wszystkich ligowych kolejek, proponuję następujące rozwiązanie rozegrania Rundy wiosennej 2020 roku.

1. Maksymalna ilość drużyn ze wszystkich grup od Ekstraligi do trzeciej ligi wynosi 13 drużyn.

2. Ze względu na sytuację i ograniczony czas stosuje się następujące rozwiązania wyłonienia drużyn do awansów i spadków oraz do baraży.

3. W przypadku grup o ilości drużyn z miejsc 8, 9, 10, 11, 12 i 13 dzielimy grupy na podgrupy: mistrzowską i spadkową z tym że w grupie mistrzowskiej maksymalnie może być sześć drużyn. Czyli maksymalnie drużyny mogą rozegrać dziewięć spotkań z barażami, sześć wiosennych-rewanżowych (patrz podpunkt d) i trzy barażowe zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami.

a) W przypadku grup o ilości drużyn 12 lub 13 dzielimy na grupę mistrzowską i spadkową: sześć drużyn w grupie mistrzowskiej oraz sześć lub siedem w grupie spadkowej.
b) W przypadku grup o ilości drużyn z dziesięć lub jedenaście dzielimy na grupę mistrzowską i spadkową: pięć drużyn w grupie mistrzowskiej oraz pięć, lub sześć w grupie spadkowej.
c) W przypadku grup o ilości drużyn osiem lub dziewięć dzielimy na grupę mistrzowską i spadkową: cztery drużyny w grupie mistrzowskiej oraz cztery, lub pięć w grupie spadkowej.
d) W przypadku grup o ilości drużyn 4, 5, 6 lub 7 nie dzielimy na podgrupy mistrzowską i spadkową.

4. Jeżeli jesienią drużyna A grała jako Gospodarz, to wiosną gra jako Gość.

Uwagi:

5. Dopuszcza się możliwość przyznawania walkowerów bez konsekwencji finansowych w przypadku meczów o tzw. pietruszkę.
6. W przypadku Ekstraligi należałoby anulować mecze tych drużyn, które po rundzie jesiennej byłyby w innych grupach, np. mecz UKS SMS Łódź 1:1 Górnik Łęczna uwzględniamy do tabeli jako rozegrany przez drużyny z grupy mistrzowskiej, natomiast mecz MEDYK Konin 0:2 AZS PWSZ WAŁBRZYCH należałoby anulować ze względu na to, iż Konin po rundzie jesiennej byłby w grupie mistrzowskiej, a Wałbrzych w grupie spadkowej.

Wyniki, które uwzględniamy:

UKS SMS Łódź vs GKS Górnik Łęczna 1:1
KKS CZARNI SOSNOWIEC vs GKS GIEKSA KATOWICE S.A. 4:0
AZS WROCŁAW vs Kobiecy KP REM MARCO  Bydgoszcz 1:0
Olimpia Szczecin vs TS MITECH ŻYWIEC 3:2

Wyniki, które należy anulować:

MEDYK Konin 0:2 AZS PWSZ WAŁBRZYCH

 Uwzględniając takie rozwiązanie – jest na pewno bardziej sprawiedliwe niż anulowanie całej ligi, zakończenie jej po rundzie jesiennej lub rozgrywania rundy rewanżowej wiosną 2021 roku. Powyższe rozwiązanie wpłynęłoby pozytywnie na nieuniknioną reformę.

Łukasz Topolski

One Reply to “By dokończyć ligi można je podzielić na grupy ?”

  1. Rozwiązanie dobre, tylko nie w przypadku wprowadzanej reformy, gdyż grupy spadkowe w ligach 1-3 grały by o przysłowiową pietruszkę, czyli równie dobrze mogłyby nie grać….

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.