Melanie Leupolz odchodzi z Bayernu do Chelsea!

W Monachium trzęsienie ziemi. Po sześciu latach z klubu odchodzi Melanie Leupolz, kapitan. Reprezentantka Niemiec nie przedłużyła kontraktu z Dumą Bawarii i wybrała ofertę londyńskiej Chelsea.

Leupolz trafiła do Bayernu w 2014 roku z Freiburga. Z miejsca stała się pewnym punktem drużyny i walnie przyczyniła się do dwóch kolejnych mistrzostw Niemiec. W 2018 została kapitanem zespołu.

„Po sześciu świetnych i bardzo kształtujących latach w Bayernie przeniosę się latem do Chelsea. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi w mojej drodze w Monachium. Mam nadzieję, że sytuacja pozwoli nam właściwie ukończyć ten sezon, a ja zrobię wszystko co w mojej mocy by osiągnąć maksymalne cele w obu trwających dla nas jeszcze rozgrywkach” – pożegnała się na swoim instagramie.

To kolejny cios dla Bayernu, który do tej pory nie pozbierał się jeszcze po odejściu Sary Däbritz. Nie da się jednak ukryć, że w Niemczech Melanie z Bayernem nie byłaby w stanie już niczego wygrać, a tak czekają na nią nowe wyzwania i przede wszystkim znacznie lepsze warunki finansowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.