SMS postawił się Mistrzowi. Pierwsza strata punktów Górnika w sezonie!

Od wpadki rozpoczęły rundę wiosenną piłkarki Mistrza Polski. Na bardzo ciężkim terenie sobotę w Łodzi tylko zremisowały 1:1 z TME GROT SMS-em, pomimo prowadzenia i rzutu karnego.

W 15. minucie gry trafiła Ewelina Kamczyk, wykorzystując błąd Sowalskiej. Wszystko wydawało się, że zmierza ku zwycięstwu przyjezdnych. Gra się jednak wyrównała, więcej bramek do przerwy nie padło.

Górniczki szukały kolejnego gola. Próbowała Lefeld i Hmirova, górą jednak była defensywa gospodyń. W 63. minucie Sowalska ‘wyrównała rachunki’ z Kamczyk, broniąc rzut karny egzekwowany przez najskuteczniejszą piłkarkę Mistrza Polski. Był to decydujący moment spotkania. W 79. minucie upór gospodyń się opłacił. ‘Wielbłąd’ przytrafił się Annie Palińskiej, który skrzętnie wykorzystała Klaudia Jedlińska. Gol ten dał bardzo cenny punkt podopiecznym Marka Chojnackiego.

Okazało się, że taki wynik nie jest dla ekipy z Łęcznej tragedią. Dzięki porażce Medyka i temu remisowi Górnik powiększył przewagę nad drugim miejscem w tabeli do dziewięciu punktów.

Nie nacieszyliśmy się długo Ekstraligą. Teraz już czas na przerwę reprezentacyjną. Seniorska kadra zagra w eliminacjach Mistrzostw Europy. Najpierw na stadionie warszawskiej Polonii nasza kadra zmierzy się z Mołdawią (7.03), a cztery dni później w Baku zagramy z Azerbejdżanem. Reprezentacja U19 zagra towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandze.

12. kolejka Ekstraligi
29.02.2020, Łódź
TME GROT SMS Łódź vs GKS Górnik Łęczna 1:1 (0:1)
Klaudia Jedlińska 79′ – Ewelina Kamczyk 15′

W  63. minucie Monika Sowalska (TME GROT) obroniła rzut karny egzekwowany przez Ewelinę Kamczyk (Górnik)

MVP TKF : Monika Sowalska (TME GROT SMS)

TME GROT:  Sowalska – Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Zbyrad (61′ Zieniewicz), Achcińska, Grzybowska (66′ Jarvie), Gąsieniec (88′ Silny), Filipczak, Jedlińska

GÓRNIK : Palińska – Dyguś, Górnicka, Grec, Kovtun (83′ Jędrzejewicz), Matysik, Lefeld (83′ Hryb), Hmirova, Grabowska, Kamczyk, Karczewska