Skuteczna Olimpia

Z dobrej strony pokazał się żywiecki Mitech w spotkaniu z Olimpią. W całym spotkaniu padło aż pięć goli. Ostatecznie o końcowym zwycięstwie gospodyń zadecydowała skuteczność po stałych fragmentach gry.

Wynik otworzła już w czwartej minucie doświadczona Katrzyna Wnuk – pokonując Sarę Kierul strzałem przy słupku. Chwilę później do siatki trafiła nowa napastniczka Brygida Solawa, lecz sędzia Ewa Żyła dopatrzyła się tutaj pozycji spalonej. Dziesięć minut potem po rzucie rożnym wyrównała Roksana Ratajczyk. Jeszcze przed przerwą Litwiniec przelobowała SIejkę i było 2:1.

Mitech wyszedł po przerwie bardziej poruszony i było widać to na boisku. W 52. świetnie uderzyła Wiśniewska, lecz chybiła o centymetry. Kwadrans później kunsztem bramkarskim wykazała się Sara Kierul, broniąc ponownie strzał Wiśniewskiej. Olimpia nie była dłużna i miała okazję do podwyższenia prowadzenia. Zrobiła to w 70. minucie Julia Brzozowska, która pokonała bramkarkę Mitechu strzałem ‘po długim słupku’. Przyjezdne nie traciły wiary, lecz stać ich było tylko na jedną bramkę. W doliczonym czasie gry na 3:2 wynik spotkanie ustaliła Brygida Solawa.

Nie nacieszyliśmy się długo Ekstraligą. Teraz już czas na przerwę reprezentacyjną. Seniorska kadra zagra w eliminacjach Mistrzostw Europy. Najpierw na stadionie warszawskiej Polonii nasza kadra zmierzy się z Mołdawią (7.03), a cztery dni później w Baku zagramy z Azerbejdżanem. Reprezentacja U19 zagra towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandze.