Czarni z przytupem zaczynają wiosnę. GieKSa zbita w derbowym starciu

W pierwszej wiosennej kolejce trawiastej Ekstraligi nie było niespodzianki. W derbach województwa śląskiego Czarne Sosnowiec rozgromiły  4:0 katowicką GieKSę. Hattricka zaliczyła Katarzyna Daleszczyk.

Od początku dominowały gospodynie. Już w dziesiątej minucie strzałem głową wynik otworzyła Daleszczyk. To był początek koncertu. Pod nieobecność Wiankowskiej to właśnie gwiazda Reprezentacji Polski była motorem napędowym zespołu Sebastiana Stemplewskiego. Jeszcze przed przerwą po rzucie karnym, było już 2:0, kiedy to Daleszczyk znów pokonała Jessice Ludwiczak. Tuz po zmianie stron kapitan Czarnych ustrzeliła hattricka. GieKSa się starała, lecz wiele z tego nie wychodziło. Nawet Agata Sobkowicz nie była dziś sobą i nawet zmarnowała karnego. Niewidoczna była też Kinga Kozak. Przyjezdnych dobiła Dorota Hałatek w 79. minucie spotkania ustalając wynik na 4:0.

Nie nacieszyliśmy się długo Ekstraligą. Teraz już czas na przerwę reprezentacyjną. Seniorska kadra zagra w eliminacjach Mistrzostw Europy. Najpierw na stadionie warszawskiej Polonii nasza kadra zmierzy się z Mołdawią (7.03), a cztery dni później w Baku zagramy z Azerbejdżanem. Reprezentacja U19 zagra towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandze.