Obowiązek spełniony. Czarne rozstrzelały pierwszoligowca z Tarnowa

Po wygranej w pierwszym spotkaniu innego wyjścia być nie mogło. W środę Czarni Sosnowiec wygrały w rewanżowym spotkaniu z Tarnovią Tarnów 6:0 i pewnie awansowały do półfinału Pucharu Polski.

Jeszcze w pierwszej połowie pierwszoligowiec stawiał opór podopiecznym Stemplewskiego, które otwarły wynik w 28. minucie, kiedy to młodziutka Dominika Misztal pokonała bramkarkę gospodyń. Worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Hattricka ustrzeliła Weronika Zawistowska, a dublet Martyna Wiankowska.

Oprócz Czarnych do półfinałów awansowały zespoły Górnika Łęczna, TME GROT SMS Łódź i KKP Rem Marco Bydgoszcz. Losowanie par w najbliższym czasie. Spotkania zaplanowano na 1 i 29 kwietnia bieżącego roku. Przegrane zespoły w ćwierćfinałach otrzymały 20 tysięcy złotych. Przegrani półfinaliści otrzymają już po 40 tysięcy. Finaliści mają zapewnione już 100 tysięcy złotych, a triumfatorki aż 400 tysięcy. To więcej niż nie jeden budżet roczny niektórych klubów z Ekstraligi.