Zaliczka wystarczyła. SMS znów w półfinale Pucharu Polski

  Ekipa katowickiej GieKSy przyjechała do Łodzi z zamiarem zmazania plamy z pierwszego spotkania (0:3). Szybko szukała do tego rozwiązań i już w 28. minucie spotkania wynik otworzyła Zofia Buszewska. Piłkarki gości szukały kolejnych bramek, tak bardzo potrzebnych do awansu. Dziś jednak na więcej im nie pozwolił SMS.

Można powiedzieć, iż ‚dyskusję zakończyła’ Paulina Filipczak w 51. minucie gry zdobywając gola na 1:1. Więcej trafień nie padło i podopieczne Marka Chojnackiego po raz drugi z rzędu zameldowały się w półfinale Pucharu Polski.

 Oprócz SMSu do półfinałów awansowały zespoły Czarnych Sosnowiec, Górnik Łęczna i KKP Rem Marco Bydgoszcz. Losowanie par w najbliższym czasie. Spotkania zaplanowano na 1 i 29 kwietnia bieżącego roku. Przegrane zespoły w ćwierćfinałach otrzymały 20 tysięcy złotych. Przegrani półfinaliści otrzymają już po 40 tysięcy. Finaliści mają zapewnione już 100 tysięcy złotych, a triumfatorki aż 400 tysięcy. To więcej niż nie jeden budżet roczny niektórych klubów z Ekstraligi.


1/4 finału Pucharu Polski – rewanż
20.02.2020, Łódź
TME GROT SMS Łódź vs GKS GieKSa Katowice 1:1 (0:1)
0:1 Zofia Buszewska 28′
1:1 Paulina Filipczak 51′

TME GROT: Sowalska – Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa – Jarvie (65′ Zbyrad), Achcińska, Grzybowska (80′ Glinka) – Gąsieniec (70′ Zieniewicz), Filipczak, Jedlińska. Trener Chojnacki

GKS GIEKSA: Ludwiczak – Konkol, Hajduk, Buszewska (46′ Tkaczyk) – Sykorova (75′ Węcławek), Parczewska, Wróblewska, Wojcik, Stanović – Kozak, Sobkowicz.

AWANS : TME GROT SMS Łódź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.