Zemsta najlepiej smakuje na zimno. Górnik wybił z głowy Medykowi Puchar Polski

Rok temu Górnik odpadł po starciu z Medykiem. Dziś karta się odwróciła i ekipa z Łęcznej powetowała sobie tą przegraną ze zdwojoną siłą, eliminując ekipę z Konina już na etapie ćwierćfinału Pucharu Polski.

Medykowi nie pomogło anulowanie czerwonej kartki dla Alicji Piechockiej z pierwszego spotkania. Już w pierwszych minutach po rzucie karnym bitym przez Ewelinę Kamczyk, na prowadzenie wyszedł Górnik. Medyk próbował odwrócić wynik, lecz mu się to zwyczajnie nie udawało. Nie pomogły okazję Grzywińskiej, bo to Górniczki były dziś ponownie górą. Szczególnie w drugiej połowie miały wyśmienite okazje. Medyka stać było tylko na honorowe pożegnanie się z Pucharem w postaci gola Anny Gawrońskiej na 1:1.

Oprócz Górnika do półfinałów awansowały zespoły Czarnych Sosnowiec, TME GROT SMS Łódź i KKP Rem Marco Bydgoszcz. Losowanie par w najbliższym czasie. Spotkania zaplanowano na 1 i 29 kwietnia bieżącego roku. Przegrane zespoły w ćwierćfinałach otrzymały 20 tysięcy złotych. Przegrani półfinaliści otrzymają już po 40 tysięcy. Finaliści mają zapewnione już 100 tysięcy złotych, a triumfatorki aż 400 tysięcy. To więcej niż nie jeden budżet roczny niektórych klubów z Ekstraligi.