Piłka pamięta … niestety nie w Polsce

 Wczoraj wieczorem cały świat mówił o tragicznej śmierci legendy koszykówki Kobe Bryant’a. Dziś w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który obchodzony jest w 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau się już zapomina.

Większość piłkarskiego świata pamięta o tym dniu. Angielski Guardian opublikował wzruszający film o Holocauście z udziałem gwiazd Premier League oraz reprezentantki Anglii Steph Houghton. Sportowcy apelują o to, by pamiętać i w obliczu rodzącej nienawiści nie stać obojętnie. W latach trzydziestych cała Europa nie chciała o widzieć rodzącego się nazizmu.

Wzruszający film wypuściła też Chelsea Londyn. Wypowiadają się w niej na równi trener Frank Lampard i trener Emma Hayes. Pamięć ofiar Holocaustu uczciła Borussia Dortmund. Pamiętały takie kluby jak niemiecki Wolfsburg, czy brazylijskie FC São Paulo.

A jak polskie kluby ? My znaleźliśmy tylko wpis ŁKSu… Wstyd… Nie pamiętał PZPN, nie pamiętały inne polskie kluby. Może choć kobiece kluby stanęły na wysokości zadania ? Nie. Pamiętano o Kobe, pamięta się o propagowaniu ideologii, nie pamięta się o prawdzie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.