#MMPu16 : Staszkówka Jelna Mistrzem Polski !
Futsal kobiet Młodzieżowe Mistrzostwa Futsalu Polska

Zakończyły się pierwsze w tym roku futsalowe Mistrzostwa Polski. Podczas rozgrywanych w Głogówku turnieju zobaczyliśmy wiele pięknych goli, wzruszeń, futsalowych sztuczek i nagłych wzlotów i gwałtownych upadków. Nie ma się co czarować – za to kochamy futsal.

Po historyczne złoto sięgnął zespół UKS 3 Staszkówka Jelna pokonując 6:1 zdecydowanie w finale SWD Wodzisław Śląski. Brąz zdobyła Wierzbowianka Wierzbno, która po fantastycznym come-backu pokonała 5:3 AZS UW Warszawa.

Mistrz z roku 2019 – Praga Warszawa odpadła już w fazie grupowej, zajmując trzecie miejsce, uznając w grupie wyższość Wierzbowianki i AZS UW Warszawa. Ze sportowego punktu widzenia nie popisały się też gospodynie, czyli Rolnik Głogówek. Młody zespół z zaledwie jedną wygraną zajął ostatnie miejsce w grupie.